Główną siedzibą Uczelni jest budynek przy ul. Mickiewicza 8 w Tarnowie, gdzie mieściły się dawniej koszary wojskowe. W budynku mieści się Rektorat wraz z administracją, Sala Senacka, Sala Audytoryjna dla 112 osób, 35 sal dydaktycznych, 3 pracownie informatyczne, pracownia fizyczna oraz dwie skomputeryzowane pracownie elektryczne. W części hotelowej mieści się 8 pokoi przeznaczonych dla nauczycieli akademickich.

W 2001 r. został oddany do użytku nowy pawilon dydaktyczno – biblioteczny, mieszczący się obok budynku głównego. W pawilonie znajdują się dwie sale audytoryjne dla 152 i 123 osób, 8 sal ćwiczeniowych, 4 laboratoria chemiczne, 1 laboratorium ochrony środowiska, czytelnia dla 100 osób wraz z czytelnią komputerową z możliwością korzystania z Internetu, wypożyczalnia książek i magazyny książek.

W 2006 roku zakończyła się realizacja inwestycji pod nazwą Centrum Nowoczesnych Technologii – Wydział Politechniczny. W jej skład wchodzi zespół połączonych ze sobą dwóch budynków: budynek – dydaktyczny cztero-kondygnacyjny oraz budynek laboratoryjno–technologiczny dwu-kondygnacyjny. Obiekt składa się z 8 sal wykładowych w tym sala audytoryjna mieszcząca 312 osób, wyposażona w nowoczesne systemy audiowizualne, 6 sal ćwiczeniowych oraz z zespołu pracowni i laboratoriów z zakresu inżynierii materiałowej, informatyki, elektrotechniki, elektroniki i telekomunikacji. Inwestycja w 66,56% sfinansowana została ze środków unijnych w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006.

W lutym 2013 roku oddany został dla studentów budynek Wydziału Ochrony Zdrowia. Łącznie powierzchnia użytkowa nowego obiektu wynosi 13 245,39 m2, kubatura 81 121,78 m3 , powierzchnia całkowita 17 051,71 m2  w tym: hala sportowa (budynek E) o powierzchni 2 453,47 m2 z pełnowymiarowym boiskiem do gry w piłkę ręczną oraz ze ścianką wspinaczkową, zespół sportowo-rekreacyjny (budynek E) o powierzchni 2 457,06 m2, pływalnia (budynek F) o wymiarach 12,5x25m i powierzchni 1 846,95 m2, czterokondygnacyjny budynek dydaktyczny (budynek G) o powierzchni 3 764,64 m2, pod halą sportową znajduje się garaż o powierzchni 2 723,27 m2 (90 stanowisk).

W budynku dydaktycznym (G) znajdą się 3 sale wykładowe o pojemności 108 osób jedna sala wykładowa o pojemności 48 osób oraz: 5 pracowni fizjoterapii, 6 pracowni pielęgniarstwa, 8 pracowni wychowania fizycznego (w tym pierwszej pomocy przedmedycznej, pracownia anatomiczna i sala gimnastyki korekcyjnej).

Budynek ten został wybudowany w 85% ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013. Pozostałe 15% środków pochodziło z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Od grudnia 2006 r. Uczelnia otrzymała na własność od Marszałka Województwa Małopolskiego budynek Domu Studenta przy ul. Słowackiego 7 w Tarnowie. Obiekt dysponuje 200 miejscami zakwaterowania o wysokim standardzie. Trzyosobowe pokoje wyposażone są w łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym. Studenci nieodpłatnie mogą korzystać z sieci internetowej dostępnej w każdym pokoju oraz telewizji kablowej. Do swojej dyspozycji mają pokoje cichej nauki, świetlicę z telewizorem, Klub Studenta, w którym organizowane są imprezy okolicznościowe. Do dyspozycji studentów oddana jest pralnia z pralkami automatycznymi oraz suszarnia. Dom Studenta dysponuje również miejscami hotelowymi dla 30-tu osób. Baza hotelowa to pokoje jedno, dwu, trzy osobowe oraz apartament. Z miejsc hotelowych korzystają studenci studiów zaocznych w okresie zjazdów, jak również osoby prywatne. W Domu Studenta znajduje się sala, w której mogą się odbywać konferencje lub imprezy okolicznościowe. Sala może pomieścić 80 osób. Istnieje możliwość organizowania imprez okolicznościowych jak: wesela, zabawy andrzejkowe, Sylwester i innych przyjęć. Przy Domu Studenta działa stołówka, w której studenci oraz goście hotelowi mogą korzystać z posiłków śniadania, obiady domowe, kolacje. Posiłki są smaczne i tanie.

Wróć do góry