Projekt „Tarnów – Nowe Spojrzenie” finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 oraz budżetu państwa. Zakres projektu w ramach programu Rozwój Lokalny obejmował cztery działania:

„Wzmocnienie potencjału Centrum Transferu Technologii i Dizajnu PWSZ w Tarnowie”

Głównym celem poddziałania było szerokorozumiane wsparcie działalności Centrum Transferu Technologii działającego przy czwartej co do wielkości Uczelni o praktycznym profilu kształcenia. Całkowite dofinansowanie przedsięwzięcia dla części inwestycyjnej 386.000,01 zł brutto i część nieinwestycyjnej w kwocie 84.000,01 zł brutto.

„Wdrożenie modelu edukacji zindywidualizowanej i spersonalizowanej (tutoringu i mentoringu) do praktyki dydaktycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie”

Wdrożenie modelu edukacji zindywidualizowanej i spersonalizowanej (tutoringu i mentoringu) obejmowało podjęcie działań związanych ze zwiększeniem relacyjności kształcenia – wsparciem naukowym oraz zawodowym – szczególnie na początku swojej kariery. Ułatwienie współpracy pomiędzy przemysłem a Uczelnią wyższą oraz zwiększenie świadomości znaczenia jakości kształcenia przyszłych kadr technologicznych oraz zarządzających. Całkowite dofinansowanie przedsięwzięcia 245.287,71 zł brutto.

„Rewitalizacja społeczna Tarnowa – Nowa Solidarność międzypokoleniowa”

Celem działania była organizacja spotkań, konferencji oraz debat z mieszkańcami Tarnowa mających na celu budowanie Nowej Solidarności Międzypokoleniowej mającej na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom depopulacji miast i migracji młodych ludzi a także narastającym konfliktom międzypokoleniowym spowodowanym brakiem równowagi pomiędzy polityką senioralną a młodzieżową. Całkowite dofinansowanie przedsięwzięcia 200.000,00 zł brutto.

„Konfrontacje Plakatu Studenckiego – wystawa i konkurs”

Zasadniczym celem działania było zorganizowanie międzynarodowego konkursu plakatu studenckiego pozwalającego na propagowanie sztuki w subregionie tarnowskim oraz promocję regionu. Całkowite dofinansowanie przedsięwzięcia 63.641,48 zł brutto.

Norweski Mechanizm Finansowy (tzw. Fundusze Norweskie) to bezzwrotna forma pomocy zagranicznej przyznawanej przez Norwegię nowym państwom członkowskim UE od 2004 r. W zamian za pomoc finansową Norwegia może korzystać z dostępu do rynku wewnętrznego UE, mimo że nie jest członkiem UE. Obecnie wdrażana edycja (2014-2021) Funduszy Norweskich jest trzecią z kolei.

Podstawą wdrażania Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021 w Polsce jest podpisane 20 grudnia 2017 r. pomiędzy Królestwem Norwegii a Rzeczpospolitą Polską Memorandum of Understanding w sprawie Wdrażania Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021.