Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie ( wcześniejsza nazwa: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie) na podstawie umowy nr 2022/0180/12115/SubA/DIS/SP/21 z dnia  07.04.2022 r. realizuje zadanie inwestycyjne pod nazwą: Remont i modernizacja hali sportowej i krytej pływalni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Zadanie dofinansowane jest ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki w ramach Programu Sportowa Polska – programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2021.

Wartość zadania inwestycyjnego wynosi 1 369 438 zł

Dofinansowanie wynosi 684 700 zł

Termin zakończenia zadania: 31.01.2023

W ramach remontu planowana jest:

  • naprawa rusztu drewnianego podłogi w hali sportowej wraz z ułożeniem nowej wykładziny
  • naprawa dachu nad halą sportową i pływalnią
  • modernizacja ściany wspinaczkowej  wraz z rozbudową zaplecza treningowego w postaci ścian boulderowych i zakupem dwóch urządzeń do automatycznej asekuracji zawodników uprawiających wspinaczkę na czas
  • odnowienie powłoki żywicznej na panelach ściany
  • modernizacja oświetlenia wewnętrznego hali sportowej

Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie na podstawie umowy nr 2022/0140/1895/BP/DIS/IE z dnia 27.05.2022 r. realizuje zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Remont instalacji klimatyzacji areny sportowej ANS”.

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu państwa w ramach Programu Wsparcia Przygotowania III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie realizacji inwestycji sportowych.

Wartość zadania inwestycyjnego wynosi 2 500 000 zł

Dofinansowanie wynosi 2 250 000 zł

Termin zakończenia zadania: 31.12.2024

W ramach realizowanego zadania przewiduje się wymianę istniejących aparatów grzewczo wentylacyjnych na nowe z funkcją chłodzenia, wraz z wymianą istniejącej centrali wentylacyjnej, rozbudową i dostosowanie układu kanałów. W ramach inwestycji niezbędne będą do wykonania niżej wymienione prace:

a. dokumentacja projektowa:

1. wykonanie obliczeń konstrukcyjnych (przeliczenie konstrukcji dachu pod nowe obciążenia) dla nowych aparatów grzewczo wentylacyjnych z funkcją chłodzenia.

2. wykonanie projektu nowej instalacji elektrycznej dostarczającej większą ilość energii dla nowego układu klimatyzacji (zwiększenie mocy elektrycznej) – zasilanie z rozdzielni głównej RG do rozdzielnicy usytuowanej na dachu budynku E, wraz z projektem instalacji AKPiA.

3. wykonanie projektu nowej instalacji BMS z powiązaniem do istniejącego BMS-a (rozbudowa instalacji BMS) do sterowania instalacją klimatyzacji.

4. wykonanie projektu uszczelnień przejść przez dach budynku dla nowych kanałów instalacyjnych, wraz z uwzględnieniem wsporników, konstrukcji wsporczych, oraz ram konstrukcyjnych dla centrali wentylacyjnych i kanałów instalacji.

5. wykonanie bilansu chłodu dla nowej instalacji klimatyzacji.

6. wykonanie projektu instalacji chłodniczej (woda lodowa lub freon).

7. wykonanie projektu uwzględniającego nowe rozprowadzenia kanałów wentylacji z nowej centrali wentylacyjnej (obecna centrala jest za mała, aby wykorzystać ja dla chłodzenia).

8. wykonanie projektu instalacji odprowadzenia skroplin.

9. wykonanie dokumentacji formalno – prawnej.

b. roboty budowlane i instalacyjne:

1. wykonanie nowej instalacji elektrycznej dostarczającej większą ilość energii dla nowego układu klimatyzacji (zwiększenie mocy elektrycznej) – zasilanie z rozdzielni głównej RG do rozdzielnicy usytuowanej na dachu budynku E, wraz z instalacją AKPiA, oraz wykonanie nowej instalacji BMS z powiązaniem do istniejącego BMS-a (rozbudowa instalacji BMS) do sterowania instalacją klimatyzacji.

2. wykonanie uszczelnień przejść przez dach budynku dla nowych kanałów instalacyjnych, wraz z uwzględnieniem wsporników i konstrukcji dla centrali wentylacyjne i kanałów instalacji.

3. wykonanie instalacji chłodniczej (woda lodowa lub freon).

4. dostawa i montaż elementów nowej instalacji klimatyzacji (centrale, agregaty, kanały itp.).

5. wykonanie instalacji odprowadzenia skroplin.

6. rozruchy technologiczne i regulacja instalacji wraz ze szkoleniem personelu.

Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie na podstawie umowy dotacyjnej nr 2216  realizuje zadanie inwestycyjne dofinansowane ze środków budżetu państwa  pod nazwą: Budowa obiektu dydaktyczno – konferencyjnego”.

Wartość kosztorysowa inwestycji wynosi 31 640 000 zł

Dofinansowanie inwestycji wynosi 18 000 000 zł

Planowana inwestycja dotyczy budowy trzykondygnacyjnego obiektu dydaktyczno-konferencyjnego zlokalizowanego na terenie kampusu Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Obiekt o powierzchni zabudowy 1580 m2  i powierzchni użytkowej 3732,96 m2 netto posiadać będzie prostą i zwartą bryłę oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne ograniczające koszty jego eksploatacji. W obiekcie przewidziano dużą aulę wraz z salą konferencyjną i zapleczem socjalnym, sale wykładowe, seminaryjne, laboratoryjne, pracownie oraz klub studencki. Budynek w znacznej części dedykowany jest studentom Wydziału Politechnicznego oraz  Wydziału Sztuki.  Z uwagi jednak na ogólnodostępną aulę, sale wykładowe i seminaryjne oraz klub studencki z budynku korzystać będzie cała społeczność akademicka ANS w Tarnowie.

Wróć do góry