Wizyta studentów kierunku praca socjalna
w Schronisku dla osób bezdomnych „Dom dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas Diecezji Tarnowskiej”

W dniu 9 listopada 2021 r. studenci II roku  kierunku praca socjalna, już po raz drugi mieli okazję poznać praktyczną działalność zawodową związaną z kierunkiem studiów. W ramach zajęć z superwizji pracy socjalnej wybrali się z wizytą studyjną  do Schroniska dla osób bezdomnych „Dom dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas Diecezji Tarnowskiej”. Dom przeznaczony jest dla osób, które nie posiadają własnego miejsca zamieszkania i jest całodobową placówką opiekuńczo-wychowawczą, która udziela schronienia i zapewnia niezbędne środki do życia jego mieszkańcom. Spotkanie pomogło przyszłym pracownikom socjalnym odpowiedzieć na kluczowe pytania dotyczące skuteczności ich pracy a w szczególności poznać problemy dysfunkcji społecznych i problemy zawodowe pracowników socjalnych w pracy z osobami bezdomnymi.