dr inż. Katarzyna Maj-Zajezierska Katedra Ochrony Środowiska
Pracuję w Katedrze Ochrony Środowiska. Ukończyłam studia na kierunkach ochrona środowiska oraz inżynieria środowiska. Uzyskałam doktorat w dziedzinie inżynierii środowiska, górnictwa i energetyki. Moje zainteresowania naukowe skupiają się na zanieczyszczeniach środowiska naturalnego, potencjale roślin w oczyszczaniu środowiska oraz toksycznym wpływie substancji na zdrowie człowieka i środowisko. W ramach tutoringu pomogę w rozwijaniu zainteresowań w obszarze ochrony środowiska oraz w rozwoju kompetencji naukowych.

dr Beata Milówka Katedra Matematyki
Jestem pracownikiem Katedry Matematyki, a matematyka jest moją pasją. Naukowo zajmuję się teorią aproksymacji, ale bardzo lubię dostrzegać powiązania między różnymi działami matematyki oraz jej zastosowania w różnych dziedzinach życia. Poza pracą interesuję się muzyką klasyczną, jestem także animatorem Ruchu Światło-Życie. Lubię książki, łamigłówki i ciszę pełną treści. Chętnie poprowadzę tutoriale dla humanistów, to znaczy dla osób, którym żadna dziedzina życia i nauki nie jest obca, a tym samym – matematyka nie jest straszna. Studentowi matematyki (być może – dyplomantowi) mogłabym zaoferować:
• okazję do wspólnego pogłębiania wiedzy z wybranych działów matematyki,
• pomoc w usystematyzowaniu podejścia do prezentacji rozumowań matematycznych i redakcji tekstów matematycznych,
• zaprezentowanie możliwości wykorzystania zróżnicowanych narzędzi matematycznych i dostosowywania ich do rozwiązywanego problemu,
• przekonanie o wartości poszukiwania różnych sposobów rozwiązania problemów,
• „wycieczki” w krainę muzyki i filozofii przyrody,
• pomoc w budowaniu spójnego systemu wartości, wynikającego z prawa naturalnego lub wiary chrześcijańskiej.
Docenię otwartość, rzetelność, podejmowanie wymagających wyzwań.Chętnie wyruszę we wspólną drogę, gdzie razem stworzymy coś pięknego i ważnego (np. artykuł, wystąpienie, projekt…).

Wróć do góry