Serdecznie zapraszamy uczniów klas maturalnych
do sprawdzania swojego przygotowania do matury
z Katedrą Chemii Akademii Tarnowskiej

Matura z chemii to bardzo duże wyzwanie, a rok spędzony w klasie maturalnej to czas wielokrotnego sprawdzania przygotowania do tego egzaminu. W ramach kolejnych, nieustających powtórek i ćwiczeń wszystkich uczniów klas maturalnych zapraszamy do odwiedzania strony Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej.

Strona ma charakter mobilizującego „kalendarza maturalnego”. Zagadnienia obowiązujące na maturze zostały podzielone na siedem jednostek  – na każdy miesiąc (od października do kwietnia) przewidziano zadania skoncentrowane tematycznie wokół kilku zagadnień.

Zadania typu maturalnego przygotowane przez nauczycieli akademickich Katedry Chemii będą pojawiać się na stronie kilka razy w miesiącu i pozwolą na bieżące sprawdzenie wiedzy, umiejętności projektowania doświadczeń czy analizy wyników. Rozwiązanie zadań będzie niewątpliwie cennym elementem próby generalnej przed egzaminem majowym.

Tematyczne zadania będą dostępne na stronie tylko w danym miesiącu… więc pracuj systematycznie i nie przegap żadnego z zestawów!  😉

Życzymy sukcesów i pozytywnych wrażeń! 😊

Zestaw tablic do próbnych arkuszy maturalnych


Kwiecień

Wielofunkcyjne pochodne węglowodorów.

Zadania 1-2

Zadania 3-7

Zadania 8-10

Zadania 11-12

Odpowiedzi do zadań 1-2

Odpowiedzi do zadań 3-7

Odpowiedzi do zadań 8-10

Odpowiedzi do zadań 11-12

Doświadczenia chemiczne, które warto znać:

#33. Wykrywanie skrobi.

Skrobia w reakcji z jodem daje produkt o intensywnej, niebieskiej barwie. Reakcja ta jest wykorzystywana do wykrywania skrobi oraz jako wskaźnik punktu końcowego w miareczkowaniach jodometrycznych.


Maj

MATURA !!!


A po maturze… Zapraszamy do nas! 😊

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – przekonaj się dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

https://anstar.edu.pl/wydzialy/wydzial-matematyczno-przyrodniczy/kierunki/chemia/absolwenci-chemii/

Wróć do góry