Serdecznie zapraszamy uczniów klas maturalnych
do sprawdzania swojego przygotowania do matury
z Katedrą Chemii ANS w Tarnowie

Matura z chemii to bardzo duże wyzwanie, a rok spędzony w klasie maturalnej to czas wielokrotnego sprawdzania przygotowania do tego egzaminu. W ramach kolejnych, nieustających powtórek i ćwiczeń wszystkich uczniów klas maturalnych zapraszamy do odwiedzania strony Katedry Chemii Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie.

Strona ma charakter mobilizującego „kalendarza maturalnego”. Zagadnienia obowiązujące na maturze zostały podzielone na siedem jednostek  – na każdy miesiąc (od października do kwietnia) przewidziano zadania skoncentrowane tematycznie wokół kilku zagadnień.

Zadania typu maturalnego przygotowane przez nauczycieli akademickich Katedry Chemii będą pojawiać się na stronie kilka razy w miesiącu i pozwolą na bieżące sprawdzenie wiedzy, umiejętności projektowania doświadczeń czy analizy wyników. Rozwiązanie zadań będzie niewątpliwie cennym elementem próby generalnej przed egzaminem majowym.

Tematyczne zadania będą dostępne na stronie tylko w danym miesiącu… więc pracuj systematycznie i nie przegap żadnego z zestawów!

Życzymy sukcesów i pozytywnych wrażeń!

Zestaw tablic do próbnych arkuszy maturalnych

Dodatkowo, Katedra Chemii poszerzyła swoją ofertę edukacyjną skierowana do uczniów o bezpłatne WARSZTATY, które będą odbywać się w wybrane soboty w laboratoriach Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Szczegóły na stronie:

https://anstar.edu.pl/warsztaty-przyszlego-naukowa-z-katedra-chemii/


Marzec

Jednofunkcyjne pochodne węglowodorów.

zadania 1-4

zadania 5-6

zadania 7-8

zadanie 9-14

odpowiedzi do zadań 1-4

odpowiedzi do zadań 5-6

odpowiedzi do zadań 7-8

odpowiedzi do zadań 9-14

Doświadczenia chemiczne, które warto znać: 

Otrzymywanie etenu i badanie jego właściwości.

Eten jest najprostszym alkenem, który otrzymuje się przez odwadnianie etanolu. Jego nienasycony charakter można wykazać w reakcji z wodą bromową lub manganianem(VII) potasu.


Kwiecień

Wielofunkcyjne pochodne węglowodorów.


Maj

MATURA !!!


A po maturze… Zapraszamy do nas!

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – przekonaj się dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

https://anstar.edu.pl/wydzialy/wydzial-matematyczno-przyrodniczy/kierunki/chemia/absolwenci-chemii/

Wróć do góry