Studenckie Koło Naukowe Fizjoterapii ”FizjoSfera” swoją działalność rozpoczęło w grudniu 2015 roku. Powstało ono z inicjatywy studentów kierunku Fizjoterapia, których zamiarem było zrzeszenie ludzi zainteresowanych pogłębianiem wiedzy z zakresu fizjoterapii, zdrowia oraz nauk o kulturze fizycznej.
Celem działalności Koła jest poszerzanie wiedzy teoretycznej oraz zdobywanie praktycznych umiejętności z zakresu szeroko pojętej fizjoterapii.
Do zadań Koła należy:
- organizowanie i prowadzenie badań naukowych,
- zdobywanie praktycznych umiejętności z zakresu fizjoterapii,
- rozwijanie zainteresowań naukowych i kształtowanie umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów,
- promowanie Uczelni.
Realizacja zadań Koła odbywa się poprzez:
- współpracę z Władzami Uczelni,
- organizowanie spotkań naukowych i warsztatów,
- uczestnictwo w sympozjach oraz konferencjach naukowych,
- działalność naukowo-badawczą,
- współpracę z krajowymi organizacjami zrzeszającymi fizjoterapeutów,
- integrację środowiska studenckiego.
Zarząd SKN Fizjoterapii ,,FizjoSfera”:
- Przewodniczący: Natalia Mikurda
- Z-ca Przewodniczącego: Damian Majerczyk
- Sekretarz: Małgorzata Leżoń
- Opiekun Koła: dr Marta Bibro, dr Katarzyna Wódka
Aktualności Koła
3 marca 2022 r. studenci Koła Naukowego FizjoSfera wzięli udział w naładowanych energią warsztatach z zakresu gimnastyki słowiańskiej. Warsztaty poprowadziła pani Marzena Nowosad – instruktorka Gimnastyki Słowiańskiej.
Gimnastyka Słowiańska to zestaw 27 ćwiczeń wykonywanych w określonej kolejności. Czasami nazywana jest słowiańską jogą, ale pozycje różnią się od tych znanych z jogi, są dostosowane do potrzeb kobiecego ciała, do żeńskiej energii. Gimnastyka Słowiańska to fizjoterapeutyczny ruch wzmacniający i rozluźniający mięśnie, uruchamiający stawy, otwierający kanały energetyczne, regulujący gospodarkę hormonalną. Systematyczne ćwiczenia zmniejszają dolegliwości związane z aparatem ruchu, korygują wady postawy, polecane są dla kobiet pragnących zajść w ciążę, w okresie ciąży i okresie popołogowym. W ciele pozornie niewiele się dzieje, ale wykonujemy olbrzymią pracę na poziomie mięśni głębokich, stawów, wiązadeł i powięzi. Ćwiczymy w ciszy, skupieniu i spokoju, dążymy do relaksacji. Gimnastyka Słowiańska polecana jest dla kobiet niezależnie od wieku, wspólnie mogą ćwiczyć babcie, mamy i córki. Dla nas też była to wspaniała zabawa 🙂
Galeria Koła