Serdecznie zapraszamy uczniów klas maturalnych
do sprawdzania swojego przygotowania do matury
z Katedrą Chemii Akademii Tarnowskiej

Matura z chemii to bardzo duże wyzwanie, a rok spędzony w klasie maturalnej to czas wielokrotnego sprawdzania przygotowania do tego egzaminu. W ramach kolejnych, nieustających powtórek i ćwiczeń wszystkich uczniów klas maturalnych zapraszamy do odwiedzania strony Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej.

Strona ma charakter mobilizującego „kalendarza maturalnego”. Zagadnienia obowiązujące na maturze zostały podzielone na siedem jednostek  – na każdy miesiąc (od października do kwietnia) przewidziano zadania skoncentrowane tematycznie wokół kilku zagadnień.

Zadania typu maturalnego przygotowane przez nauczycieli akademickich Katedry Chemii będą pojawiać się na stronie kilka razy w miesiącu i pozwolą na bieżące sprawdzenie wiedzy, umiejętności projektowania doświadczeń czy analizy wyników. Rozwiązanie zadań będzie niewątpliwie cennym elementem próby generalnej przed egzaminem majowym.

Tematyczne zadania będą dostępne na stronie tylko w danym miesiącu… więc pracuj systematycznie i nie przegap żadnego z zestawów!  😉

Życzymy sukcesów i pozytywnych wrażeń! 😊

Zestaw tablic do próbnych arkuszy maturalnych

zadania treningowe

Budowa atomu. Promieniotwórczość. Budowa cząsteczki. Układ okresowy.

Klasyfikacja związków nieorganicznych.

Grudzień

Reakcje chemiczne. Obliczenia stechiometryczne. Stężenia. Rozpuszczalność. Wydajność.

Procesy utleniania-redukcji

Stan równowagi chemicznej. Kinetyka chemiczna.

Węglowodory i fluorowcopochodne węglowodorów.

Jednofunkcyjne pochodne węglowodorów.

Wielofunkcyjne pochodne węglowodorów.

MATURA !!!

A po maturze… Zapraszamy do nas! 😊