Pierwszy wiosenny wykład w ramach Uniwersytetu Dziecięcego odbył się w dniu 25 marca br. w murach Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie i rzeczywiście podczas tego wykładu zapachniało wiosną i nie tylko…

Pani dr Agata Lada, wykładowca Katedry Chemii ANS w Tarnowie dla najmłodszych studentów Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie wygłosiła wykład pt. Niezwykłe właściwości ziół i przypraw. Uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą historii ziół, ich właściwości, poznali nowe przyprawy jak: galangal, liście pandanu, krachai. Dowiedzieli się jaki cynamon jest prawdziwy, dlaczego imbir jest zdrowy, jaki ważny związek chemiczny zawiera papryczka chili. 

Po wykładzie odbyły się warsztaty podczas których najmłodsi studenci odkrywali tłuszcz w różnych gatunkach orzechów, badali wpływ substancji powierzchniowo czynnych na tłuste plamy, rozdzielali barwniki z wykorzystaniem chromatografii kolumnowej, a na koniec zrobili krem na bazie masła shea.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną jaką przygotowali wykładowcy Katedry Chemii dla:

uczniów szkół podstawowych

uczniów szkół  ponadpodstawowych

uczniów, którzy planują rozpocząć studia: przygotowano bogatą ofertę kierunków chemicznych w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie

Studia I stopnia:

            ● Chemia – studia licencjackie stacjonarne i niestacjonarne

            ● Chemia Stosowana – studia inżynierskie stacjonarne

Studia II stopnia:

            ● Technologia Chemiczna   –  studia magisterskie stacjonarne

  • dla absolwentów studiów I stopnia licencjackich – 4 semestry
  • dla absolwentów studiów I stopnia inżynierskich – 3 semestry

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

link do strony:

https://anstar.edu.pl/wydzialy/wydzial-matematyczno-przyrodniczy/kierunki/chemia/absolwenci-chemii/

Nie miałeś rozszerzonej chemii w szkole średniej?

Jeśli obawiasz się „poważnych” zagadnień chemicznych pomożemy Ci nadrobić ewentualne zaległości i pogłębić wiedzę chemiczną na zajęciach ‘Repetytorium z podstaw chemii’ tak, abyś bez trudu rozpoczął studiowanie.

Wróć do góry