Dnia 24 marca br., w ramach Drzwi Otwartych na Uczelni, w spotkaniu z wykładowcami  Katedry Chemii  uczestniczyli uczniowie kolejnych szkół województwa małopolskiego. Około 150 uczniów z Tarnowa i Brzeska zapoznało się z bogatą ofertą edukacyjną Katedry Chemii Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Podczas wykładów wygłoszonych przez dr Agatę Ladę i dr Małgorzatę Martowicz uczestnicy mieli okazje odkryć chemiczne tajniki i zobaczyć kilka efektownych doświadczeń przygotowanych przez studentów Naukowego Koła OZON pod opieką dr Krzysztofa Kleszcza.

W tym roku Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie otwiera się w marcu dla uczniów szkół ponadpodstawowych wyjątkowo szeroko, proponując całą gamę spotkań z wykładowcami i studentami Uczelni, co oznacza: CAŁY MIESIĄC DRZWI OTWARTYCH! 😊

Szczególnie gorąco zachęcamy do udziału w spotkaniach z wykładowcami Katedry Chemii, którzy zaprezentują nie tylko ofertę dydaktyczną, ale również wszelkie możliwości rozwoju jakie dają studentom kierunki chemiczne.

Chemia to dziedzina, która nigdy nie przeminie i która zawsze będzie obecna w naszym życiu. Studia chemiczne kształcą specjalistów w tak wielu gałęziach przemysłu, że absolwenci kierunków chemicznych zawsze będą mieli możliwość odnalezienia się na rynku pracy. Poszukując drogi zawodowej warto więc posłuchać co dają studia chemiczne, skorzystać z wiedzy i doświadczeń innych, poznać opinię studentów i absolwentów kierunków chemicznych i dowiedzieć się jak wygląda zawód chemika w praktyce.

Chciałbyś posłuchać o „Odkrywaniu chemicznych tajników” i zobaczyć kilka efektownych doświadczeń? Zapraszamy na wykłady połączone z pokazami chemicznymi w najbliższy piątek 31 marca w godzinach 11.45 – 13.15.

Chciałbyś odwiedzić laboratorium chemiczne i samodzielnie wykonać kilka prostych doświadczeń? Zapraszamy na „mini LAB” połączonych z wykładem o „Odkrywaniu chemicznych tajników”  w najbliższy piątek 31 marcaw godzinach 10.00 – 13.15.

Szczegółowe informacje dotyczące zapisów znajdziesz na stronie.

W bogatej ofercie kierunków chemicznych w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie znajdziesz:

Studia I stopnia:

● Chemia – studia licencjackie stacjonarne i niestacjonarne

● Chemia Stosowana – studia inżynierskie stacjonarne

Studia II stopnia:

● Technologia Chemiczna    –  studia magisterskie stacjonarne

• dla absolwentów studiów I stopnia licencjackich – 4 semestry
  • dla absolwentów studiów I stopnia inżynierskich – 3 semestry

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

Nie miałeś rozszerzonej chemii?

Jeśli obawiasz się „poważnych” zagadnień chemicznych pomożemy Ci nadrobić ewentualne zaległości i pogłębić wiedzę chemiczną na zajęciach ‘Repetytorium z podstaw chemii’ tak, abyś bez trudu rozpoczął studiowanie.