W pierwszym tygodniu lipca odbył się najważniejszy dla każdego studenta egzamin, będący zwieńczeniem trzyletniej przygody jaką były studia chemiczne w Katedrze Chemii Akademii Tarnowskiej. Studenci Kierunku Chemia, zarówno studiów stacjonarnych jak i niestacjonarnych  obronili pracę licencjacką i zdali egzamin dyplomowy. Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym tegorocznym Absolwentom!

Trzeba podkreślić, że studenci studiów niestacjonarnych to pierwsi Absolwenci tej formy studiów na Kierunku Chemia. Przez trzy lata łączyli pracę ze studiami i pokazali, że jest to możliwe i można to pogodzić!

Co bardzo ciekawe zarówno studenci studiów stacjonarnych jak i niestacjonarnych zaczynali swoje studia jeszcze w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie, przez rok studiowali w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie a ostatecznie ukończyli Akademię Tarnowską. To z pewnością historyczny rocznik Absolwentów.

Tematyka tegorocznych prac była bardzo zróżnicowana. Badania związane z doborem optymalnych warunków przechowywania nawozów prowadzone były we współpracy z Grupą Azoty S.A. i były odpowiedzią na zapotrzebowania rynku rolniczego. W ramach prac licencjackich stworzono i przebadano we współpracy z firmą kosmetyczną autorskie serum na przebarwienia, natomiast we współpracy z Grupą Azoty S.A. opracowano recepturę otrzymywania kompozytu o obniżonej gęstości. Bardzo interesujące okazały się badania folii do przechowywania żywności pod kątem migracji związków chemicznych z folii do roztworu imitującego żywność. Studenci analizowali też obecność glinu w napojach przechowywanych w puszkach aluminiowych i oznaczali efedrynę w lekach. To tylko wybrane zagadnienia zgłębiane przez tegorocznych absolwentów Kierunku Chemia.

Może zainteresował Cię jeden z tematów tegorocznych prac licencjackich? Może chciałbyś/abyś zgłębiać podobną tematykę, wykonywać badania w laboratorium…?

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Katedry Chemii, może studia chemiczne to droga, którą chcesz podążać….

W bogatej ofercie kierunków chemicznych w Akademii Tarnowskiej znajdziesz:

Studia I stopnia:

                ● Chemia – studia licencjackie stacjonarne i niestacjonarne

                ● Chemia Stosowana – studia inżynierskie stacjonarne

Studia II stopnia:

                ● Technologia Chemiczna – studia magisterskie stacjonarne

  • dla absolwentów studiów I stopnia licencjackich – 4 semestry
  • dla absolwentów studiów I stopnia inżynierskich – 3 semestry

To gdzie znajdziemy zatrudnienie kończąc studia chemiczne zależy przede wszystkim od naszych zainteresowań i wybranej specjalizacji.

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

https://anstar.edu.pl/wydzialy/wydzial-matematyczno-przyrodniczy/kierunki/chemia/absolwenci-chemii/

Nie miałeś rozszerzonej chemii?

Jeśli obawiasz się „poważnych” zagadnień chemicznych pomożemy Ci nadrobić ewentualne zaległości i pogłębić wiedzę chemiczną na zajęciach ‘Repetytorium z podstaw chemii’ tak, abyś bez trudu rozpoczął studiowanie.

Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz na stronie:

https://anstar.edu.pl/bogata-oferta-studiow-chemicznych-w-at-w-tarnowie/

Wróć do góry