Zrobić kawior z soku czy makaron z herbaty? Dla studenta specjalności Chemia żywności to tylko proste procesy fizykochemiczne w ramach gastronomii molekularnej.

Jeżeli słowo chemia w zestawieniu z żywnością wywołuje Twoje negatywne skojarzenia to oznacza, że ta specjalność jest dla Ciebie. To właśnie dzięki wiedzy z zakresu chemii możliwa jest współczesna produkcja zdrowej żywności.

Chemia Żywności oferuje praktyczne podejście do zagadnień z zakresu produkcji, analizy, toksykologii i higieny żywności. Przygotowuje absolwentów Chemii m.in. do przeprowadzania analizy fizykochemicznej produktów żywnościowych, nowoczesnych dodatków do żywności, wyposażając ich tym samym w atrakcyjne kompetencje z punktu widzenia przyszłych pracodawców. W ramach studiów realizowane są także wizyty w firmach regionu, co pozwala na nawiązanie bezpośredniego kontaktu z przedsiębiorstwami z branży.

Dbałość o ekologię oraz straty ponoszone w wyniku produkcji żywności zagrażającej zdrowiu konsumenta spowodowały, że nastąpił wzrost zainteresowania bezpieczeństwem żywności. Dynamicznie rozwijająca się branża potrzebuje specjalistów w zakresie chemii spożywczej. Absolwent Chemii żywności będzie specjalistą w zakresie przetwarzania, utrwalania, przechowywania, analizy i zapewnienia jakości żywności. Znajdzie zatrudnienie w przedsiębiorstwach, zakładach i instytucjach zajmujących się przetwórstwem, kontrolą, obrotem żywności, w laboratoriach analitycznych przemysłu spożywczego lub chemicznego.

Studia I stopnia:

Studia II stopnia:

• Technologia Chemiczna – studia magisterskie stacjonarne
    • dla absolwentów studiów I stopnia licencjackich – 4 semestry
    • dla absolwentów studiów I stopnia inżynierskich – 3 semestry

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

Nie miałeś rozszerzonej chemii?

Jeśli obawiasz się „poważnych” zagadnień chemicznych pomożemy Ci nadrobić ewentualne zaległości i pogłębić wiedzę chemiczną na zajęciach ‘Repetytorium z podstaw chemii’ tak, abyś bez trudu rozpoczął studiowanie.

Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii ANS w Tarnowie oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz na stronie: