Studenci Ochrony Środowiska w ramach przedmiotu Rekultywacja i kompensacja przyrodnicza wyjechali do Zabrza aby zwiedzić Kopalnię Guido oraz Sztolnię Luiza. Podczas zwiedzania podziemnych czeluści studenci dowiedzieli się w jaki sposób wydobywany jest węgiel i jak eksploatacja wpływa na powierzchnię terenu. Zobaczyli w jaki sposób można wykorzystać kopalnie w celach turystycznych oraz jak została przeprowadzona rewitalizacja sztolni Luiza. Ciekawym punktem wyjazdu była przejażdżka podwieszaną kolejką, przepłynięcie sztolni łódkami oraz wizyta w najgłębiej położonym pubie w Europie. Wyjazdy terenowe poszerzają zakres zainteresowań studentów, w tym przypadku wpływem górnictwa na środowisko, co skutkuje wyborem takiej tematyki w pracach licencjackich. W tym roku dwie ciekawe prace dotyczą tematyki wpływu górnictwa odkrywkowego na środowisko naturalne.