Lubisz chemię, biologię, farmację? A może zainteresują Cię jeszcze techniki modelowania molekularnego i mikrobiologia? Jeśli tak, to oferta specjalności Chemia medyczna jest właśnie dla Ciebie i na pewno nie pozwoli Ci nudzić się w trakcie studiów.

Zajęcia proponowane w ramach tej specjalności obejmą cykl zajęć łączących treści chemiczne z treściami biologicznymi. Grupa zajęć związanych z chem- i bioinformatyką pozwala studentom poznać metody obliczeniowe stosowane w projektowaniu nowych leków oraz modelowaniu molekularnym metodami chemii kwantowej. Pozwala poznać podstawowe oprogramowanie wykorzystywane w procesie projektowania i poszukiwania nowych leków według strategii in silico.

Proponowana specjalność przybliża studentom metody projektowania, monitorowania i sterowania procesami biotechnologicznymi w przemyśle chemicznym, dając również możliwość poznania wybranych procedur kontroli mikrobiologicznej. Ponadto oferta bardzo ciekawych miejsc praktyk (Olimp Labs, Grupa Azoty S.A., czy Celon Pharma, Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja PAN w Krakowie) sprawia, że absolwenci specjalności Chemia medyczna z łatwością znajdują pracę w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, kosmetycznym, a nawet w zespołach naukowo-badawczych.

W bogatej ofercie kierunków chemicznych w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie znajdziesz:

Studia I stopnia:

Studia II stopnia:

• Technologia Chemiczna – studia magisterskie stacjonarne
    • dla absolwentów studiów I stopnia licencjackich – 4 semestry
    • dla absolwentów studiów I stopnia inżynierskich – 3 semestry

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

Nie miałeś rozszerzonej chemii?

Jeśli obawiasz się „poważnych” zagadnień chemicznych pomożemy Ci nadrobić ewentualne zaległości i pogłębić wiedzę chemiczną na zajęciach ‘Repetytorium z podstaw chemii’ tak, abyś bez trudu rozpoczął studiowanie.

Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii ANS w Tarnowie oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz na stronie: