Może dopiero dziś stajesz przed wyborem kierunków studiów, może w dniu dzisiejszym zdecydowałaś/eś, ze chcesz podjąć studia, może aby studiować musisz pracować…

Może szukasz studiów, które dobrze przygotują Cię do wyzwań jakie stawia nieustannie zmieniający się rynek pracy…studiów praktycznych…

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą kierunków chemicznych w Akademii Nauk Stosowanych
w Tarnowie. Na studiach tych wycieczki edukacyjne są jedną z form zajęć pozwalających na łączenie teorii z praktyką.

W roku akademickim 2021/2022 studenci Kierunku Chemia uczestniczyli w ramach zajęć w wycieczkach edukacyjnych do wybranych przedsiębiorstw Polski południowej:

  • Wizyta w firmie Gumotiv Sp. z o.o. w Mielcu, która specjalizuje się w produkcji wyrobów z gumy oraz silikonu metodą wtrysku, była okazją do pogłębienia wiedzy z zakresu technologii chemicznej. Studenci pod opieką wykwalifikowanej kadry zwiedzili Wydział Tworzyw Sztucznych, Wydział Gumy oraz Wydział Silikonu. Zapoznali się także ze specyfiką badań prowadzonych w laboratorium Kontroli Jakości.
  • Wizyta w firmie Beckers Tikkurila Polska S.A. w Tarnowie będącej jednym z wiodących skandynawskich producentów z branży farbiarskiej  pozwoliła poszerzyć wiedzę dotyczącą badań jakie przeprowadza się w laboratoriach w celu zapewnienia najwyższej jakości wytwarzanych produktów.
  • Wycieczka edukacyjna do firmy Certech w Niedomicach stanowiła okazję do zapoznania się z pracą laboratoryjną przedsiębiorstwa, który oferuje bardzo szeroki wachlarz produktów np.: sorbenty, chemia gospodarcza, ceramika, pasze dla zwierząt, nawozy, kosmetyki dla zwierząt.

Chcesz zdobyć tak cenne doświadczenie? Już dziś zainteresuj się kierunkami chemicznymi na Uczelni!

W bogatej ofercie kierunków chemicznych w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie znajdziesz:

Studia I stopnia:

Studia II stopnia:

  • Technologia Chemiczna – studia magisterskie stacjonarne
    • dla absolwentów studiów I stopnia licencjackich – 4 semestry
    • dla absolwentów studiów I stopnia inżynierskich – 3 semestry

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

https://anstar.edu.pl/wydzialy/wydzial-matematyczno-przyrodniczy/kierunki/chemia/absolwenci-chemii/

Nie miałeś rozszerzonej chemii?

Jeśli obawiasz się „poważnych” zagadnień chemicznych pomożemy Ci nadrobić ewentualne zaległości i pogłębić wiedzę chemiczną na zajęciach ‘Repetytorium z podstaw chemii’ tak, abyś bez trudu rozpoczął studiowanie.

Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii ANS w Tarnowie oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz na stronie:

https://anstar.edu.pl/oferta-kierunkow-chemicznych-w-pwsz-w-tarnowie-2/

Zapraszamy do obejrzenia filmu przybliżającego kierunki chemiczne prowadzone w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie:

Wróć do góry