„Nauki ścisłe to nie tylko kreda i tablica” – pod tym hasłem 14 kwietnia 2023 roku odbyło się spotkanie z Wydziałem Matematyczno-Przyrodniczym, pełne wykładów popularnonaukowych i pokazów chemicznych.

Gościliśmy w tym dniu około 150 uczniów szkół ponadpodstawowych, zarówno z Tarnowa (III Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Technicznych z Mościc), jak i okolicznych miejscowości (I Liceum Ogólnokształcące z Limanowej, Liceum Ogólnokształcące z Dąbrowy Tarnowskiej).

Uczniowie wysłuchali wykładów nauczycieli akademickich Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego:

Katedra Chemii, dr inż. Piotr Niemiec „Odkrywanie Chemicznych Tajników”

Katedra Matematyki, dr Tomasz Beberok „ChatGPT: „Czy potrafisz rozwiązywać problemy matematyczne?”

Katedra Ochrony Środowiska, dr Mariusz Klich „Żyjemy w antropocenie”

Podczas wykładów mogli przekonać się, że chemia to nie tylko wzory i równania reakcji, a matematyka daje o wiele większe perspektywy niż mogłoby się wydawać. Do szczególnego znaczenia ochrony środowiska nie trzeba było nikogo przekonywać, niemniej jednak  usłyszeliśmy wiele interesujących faktów także i w tej dziedzinie. Ponadto uczniowie zostali zapoznani z ofertą dydaktyczną i wszelkimi możliwościami jakie dają kierunki studiów realizowane w Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie.

Spotkanie zakończyło się pokazem doświadczeń chemicznych przygotowanym przez studentów Naukowego Koło Chemików OZON” pod opieką dr Krzysztofa Kleszcza.

Uczestników spotkania zapraszamy do dołączenia w nasze szeregi. Na Wydziale Matematyczno – Przyrodniczym oferujemy trzy kierunki studiów: Chemia, Matematyka i Ochrona środowiska. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

CHEMIA

Chemia to dziedzina, która nigdy nie przeminie i która będzie obecna w naszym życiu. Studia chemiczne kształcą specjalistów w tak wielu gałęziach przemysłu, że absolwenci kierunków chemicznych zawsze będą mieli możliwość odnalezienia się na rynku pracy. Poszukując drogi zawodowej warto więc posłuchać co dają studia chemiczne, skorzystać z wiedzy i doświadczeń innych, poznać opinię studentów i absolwentów kierunków chemicznych i dowiedzieć się jak wygląda zawód chemika w praktyce.

W bogatej ofercie kierunków chemicznych w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie znajdziesz:

Studia I stopnia:

● Chemia – studia licencjackie stacjonarne i niestacjonarne

● Chemia Stosowana – studia inżynierskie stacjonarne

Studia II stopnia:

● Technologia Chemiczna   –  studia magisterskie stacjonarne

• dla absolwentów studiów I stopnia licencjackich – 4 semestry
  • dla absolwentów studiów I stopnia inżynierskich – 3 semestry

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

link do strony:

Nie miałeś rozszerzonej chemii?

Jeśli obawiasz się „poważnych” zagadnień chemicznych pomożemy Ci nadrobić ewentualne zaległości i pogłębić wiedzę chemiczną na zajęciach ‘Repetytorium z podstaw chemii’ tak, abyś bez trudu rozpoczął studiowanie.

MATEMATYKA

Wbrew powszechnym opiniom, matematyka nie zajmuje się rachunkami, a absolwent kierunku matematyka to niekoniecznie nauczyciel.

Współczesny matematyk to specjalista, który potrafi analizować problemy pojawiające się w świecie finansów i ubezpieczeń oraz modelować praktyczne zagadnienia w przemyśle czy też nauce. Jest on ceniony przez pracodawców za umiejętność logicznego, nieszablonowego myślenia, kreatywność oraz zdolność dostosowania się do warunków dyktowanych przez rynek pracy.

Zapraszamy na studia I stopnia w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie na kierunku MATEMATYKA.

OCHRONA ŚRODOWISKA

Działalność człowieka negatywnie wpływa na środowisko naturalne – to fakt bezsprzeczny i powszechnie znany. Zanieczyszczone wody, powietrze, ogromna ilość odpadów, zmiany klimatu wpływają negatywnie na zwierzęta, rośliny oraz na zdrowie i komfort życia ludzi. Aby chronić to, co jest najważniejsze potrzebni są specjaliści, którzy swoją pracę będą traktowali jako swoistą misję. Dobrze wykształceni, posiadający gruntowną wiedzę z zakresu ochrony środowiska, posiadający umiejętność analitycznego myślenia oraz kreatywni – takie osoby opuszczają mury Akademii Nauk Stosowanych kończąc studia na kierunku ochrona środowiska.

Jeśli nie do końca wiesz co robić w życiu,  a aspekty ochrony środowiska są dla Ciebie bliskie  zapisz się na studia na kierunku ochrona środowiska. Prowadzący zajęcia to specjaliści w swoich dziedzinach którzy podzielą się swoją wiedzą i pokażą praktyczne rozwiązania. Studiowanie to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale również rozwijanie pasji i działanie na wielu płaszczyznach.

Studia licencjackie na kierunku ochrona środowiska prowadzone są na dwóch nowych specjalnościach:

• Odnawialne źródła energii oraz bezpieczeństwo i higiena pracy
  • Ochrona przyrody i monitoring środowiska

To na której specjalności chcesz kontynuować naukę decydujesz po ukończeniu pierwszego semestru, który jest semestrem wspólnym dla obu specjalności.