Akademia Tarnowska jest partnerem projektu pn. „Małopolska Chmura Edukacyjna – Nowy Model Nauczania” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, natomiast beneficjentem projektu jest Województwo Małopolskie – Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego.
W ramach projektu MChE, od samego początku jego trwania, bardzo intensywnie uczestniczyła Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej. Zajęcia prowadzone przez wykładowców Katedry Chemii w ramach MChE rozpoczęły się w 2017 roku. To wtedy pierwszy raz wykładowcy stanęli przed kamerami, aby prowadzić zajęcia on-line dla uczniów szkół z południowej Polski.
Na wykładach wiedza była znacznie poszerzana ponad zakres szkoły średniej a ponadto wykłady urozmaicane były interesującymi eksperymentami i zawsze istniała możliwość rozmowy z wykładowcami. Z tej formy skorzystało blisko 450 uczniów szkół: z Zakopanego, Krakowa, Tarnowa, Olkusza, Rabki-Zdroju, Bieczy, Gorlic oraz Nowego Targu.
W szkołach realizowane były koła naukowe w oparciu o autorskie scenariusze opracowane przez wykładowców Katedry Chemii, na których opiekę merytoryczną mogli też liczyć nauczyciele chemii.
Ogromną popularnością cieszyły się zajęcia praktyczne – warsztaty. W warsztatach wiosennych, jesiennych oraz letnich w laboratoriach Katedry Chemii uczestniczyło około 1000 uczniów szkół z południowej Polski. Uczniowie mieli okazję nie tylko brać udział w interesujących i inspirujących zajęciach, prowadzić samodzielnie eksperymenty, ale także zwiedzić laboratoria, zapoznać się ze specyfiką badań prowadzonych w laboratoriach specjalistycznych Katedry Chemii oraz spotkać się z wykładowcami.
Po zajęciach był również czas na zwiedzanie pięknego miasta w którym znajduje się Akademia Tarnowska – Tarnowa.
Na przełomie maja i czerwca odbyły się ostatnie już wykłady on-line i warsztaty w laboratoriach Katedry Chemii w ramach projektu. Teraz uczniów zapraszamy do dalszej chemicznej przygody – już jako studentów chemii.
W bogatej ofercie kierunków chemicznych w Akademii Tarnowskiej znajdziesz:
Studia I stopnia:
● Chemia – studia licencjackie stacjonarne i niestacjonarne
● Chemia Stosowana – studia inżynierskie stacjonarne
Studia II stopnia:
● Technologia Chemiczna – studia magisterskie stacjonarne
- dla absolwentów studiów I stopnia licencjackich – 4 semestry
- dla absolwentów studiów I stopnia inżynierskich – 3 semestry
To gdzie znajdziemy zatrudnienie kończąc studia chemiczne zależy przede wszystkim od naszych zainteresowań i wybranej specjalizacji.
Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:
https://anstar.edu.pl/wydzialy/wydzial-matematyczno-przyrodniczy/kierunki/chemia/absolwenci-chemii/
Nie miałeś rozszerzonej chemii?
Jeśli obawiasz się „poważnych” zagadnień chemicznych pomożemy Ci nadrobić ewentualne zaległości i pogłębić wiedzę chemiczną na zajęciach ‘Repetytorium z podstaw chemii’ tak, abyś bez trudu rozpoczął studiowanie.
Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz na stronie:
https://anstar.edu.pl/bogata-oferta-studiow-chemicznych-w-at-w-tarnowie/