Akademia Tarnowska jest partnerem projektu pn. „Małopolska Chmura Edukacyjna – Nowy Model Nauczania” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, natomiast beneficjentem projektu jest Województwo Małopolskie – Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament  Edukacji i  Kształcenia  Ustawicznego.

W ramach projektu MChE, od samego początku jego trwania, bardzo intensywnie uczestniczyła Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej. Zajęcia prowadzone przez wykładowców Katedry Chemii w ramach MChE rozpoczęły się w 2017 roku. To wtedy pierwszy raz wykładowcy stanęli przed kamerami, aby prowadzić zajęcia on-line dla uczniów szkół z południowej Polski.

Na wykładach wiedza była znacznie poszerzana ponad zakres szkoły średniej a ponadto wykłady urozmaicane były interesującymi eksperymentami i zawsze istniała możliwość rozmowy z wykładowcami. Z tej formy skorzystało blisko 450 uczniów szkół: z Zakopanego, Krakowa, Tarnowa, Olkusza, Rabki-Zdroju, Bieczy, Gorlic oraz Nowego Targu.

W szkołach realizowane były koła naukowe w oparciu o autorskie scenariusze opracowane przez wykładowców Katedry Chemii, na których opiekę merytoryczną mogli też liczyć nauczyciele chemii.

Ogromną popularnością cieszyły się zajęcia praktyczne – warsztaty. W warsztatach wiosennych, jesiennych oraz letnich w laboratoriach Katedry Chemii uczestniczyło około 1000 uczniów szkół z południowej Polski. Uczniowie mieli okazję nie tylko brać udział w interesujących i inspirujących zajęciach, prowadzić samodzielnie eksperymenty,  ale także zwiedzić laboratoria, zapoznać się ze specyfiką badań prowadzonych w laboratoriach specjalistycznych Katedry Chemii oraz spotkać się z wykładowcami.

Po zajęciach był również czas na zwiedzanie pięknego miasta w którym znajduje się Akademia Tarnowska – Tarnowa.

Na przełomie maja i czerwca odbyły się ostatnie już wykłady on-line i warsztaty w laboratoriach Katedry Chemii w ramach projektu. Teraz uczniów zapraszamy do dalszej chemicznej przygody – już jako studentów chemii.

W bogatej ofercie kierunków chemicznych w Akademii Tarnowskiej znajdziesz:

Studia I stopnia:

● Chemia – studia licencjackie stacjonarne i niestacjonarne

● Chemia Stosowana – studia inżynierskie stacjonarne

Studia II stopnia:

● Technologia Chemiczna – studia magisterskie stacjonarne

• dla absolwentów studiów I stopnia licencjackich – 4 semestry
  • dla absolwentów studiów I stopnia inżynierskich – 3 semestry

To gdzie znajdziemy zatrudnienie kończąc studia chemiczne zależy przede wszystkim od naszych zainteresowań i wybranej specjalizacji.

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

Nie miałeś rozszerzonej chemii?

Jeśli obawiasz się „poważnych” zagadnień chemicznych pomożemy Ci nadrobić ewentualne zaległości i pogłębić wiedzę chemiczną na zajęciach ‘Repetytorium z podstaw chemii’ tak, abyś bez trudu rozpoczął studiowanie.

Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz na stronie: