Tydzień przed zakończeniem roku szkolnego odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego najmłodszych studentów Akademii Tarnowskiej – studentów Uniwersytetu Dziecięcego.

Każdemu z absolwentów Uniwersytetu Dziecięcego dyplom ukończenia zajęć wręczyła osobiście JM Rektor Akademii Tarnowskiej dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. Uczelni, życząc w pięknym wystąpieniu  dalszych sukcesów.

Po uroczystym wystąpieniu JM Rektor ostatni w tym roku wykład pt: „Miasto róż” wygłosiła dr Agata Lada – Kierownik i wykładowca Katedry Chemii.

Podczas wykładu mali studenci i ich opiekunowie zaproszeni zostali w podróż do niezwykłej krainy pachnącej różami. Dr Agata Lada wyjaśniła w jaki sposób otrzymywano olejek różany w XIX wieku i jak pozyskuje się go we współczesnych fabrykach. Uczestnicy wykładu mieli okazję poznać jakie cenne składniki zawarte są w płatkach wybranych gatunków róż. Zwieńczeniem wykładu była degustacja słodkości nasączonych olejkiem róży damasceńskiej a każdy uczestnik wykładu mógł poczuć zapach olejku różanego w wybranych produktach: w świecach, mydłach, herbacie, perfumach lubpudrze do ciała. Na zakończenie wykładu uczestnicy otrzymali piękne, pachnące róże.