Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii – w ogłoszonej w czerwcu 2021 r. Polityce Przemysłowej Polski – wskazało Polską Chemię jako jedną z kluczowych branż. Postępy w tej dziedzinie zrewolucjonizowały nasze życie i dały początek licznym dziedzinom gospodarki. Według danych GUS sektor chemiczny w Polsce tworzy około 300 tysięcy miejsc pracy.

Dodatkowo, studenci chemii mogą zrealizować kurs pedagogiczny i uzyskać uprawnienia do nauczania chemii w szkołach.

Niektórzy absolwenci chemii odkryli w sobie pasję do nauczania jeszcze na etapie studiów. Kolejne lata kształcenia utwierdziły ich w przekonaniu, że chcą dzielić się zdobyta wiedzą chemiczną z młodzieżą. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Panem mgr Piotrem Smoleniem, absolwentem Chemii Medycznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie, który zawodowo związany jest z Zespołem szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku. To nauczyciel chemii z pasją!

A Ty? Lubisz pracę z młodzieżą?

Z łatwością przychodzi Ci tłumaczenie innym skomplikowanych zagadnień?

Może to idealna ścieżka kariery również dla Ciebie?

https://anstar.edu.pl/wp-content/uploads/2022/09/Piotr-Smolen.pdf

W bogatej ofercie kierunków chemicznych w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie znajdziesz:

Studia I stopnia:

Studia II stopnia:

  • Technologia Chemiczna – studia magisterskie stacjonarne
    • dla absolwentów studiów I stopnia licencjackich – 4 semestry
    • dla absolwentów studiów I stopnia inżynierskich – 3 semestry

Zastanawiasz się? Sprawdź więcej inspirujących wypowiedzi absolwentów kierunku – dowiedz się dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

https://anstar.edu.pl/wydzialy/wydzial-matematyczno-przyrodniczy/kierunki/chemia/absolwenci-chemii/

Nie miałeś rozszerzonej chemii?

Jeśli obawiasz się „poważnych” zagadnień chemicznych pomożemy Ci nadrobić ewentualne zaległości i pogłębić wiedzę chemiczną na zajęciach ‘Repetytorium z podstaw chemii’ tak, abyś bez trudu rozpoczął studiowanie.

Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii ANS w Tarnowie oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz na stronie:

https://anstar.edu.pl/oferta-kierunkow-chemicznych-w-pwsz-w-tarnowie-2/

Wróć do góry