Chcesz projektować nowe leki, a może badać właściwości i nowe zastosowania istniejących już leków? Jeśli tak, to oferta specjalności Chemia medyczna jest właśnie dla Ciebie – nie pozwoli Ci nudzić się w trakcie studiów.

W ramach tej specjalności znajdziesz zarówno zajęcia łączące treści chemiczne, biologiczne a także elementy wyrafinowanej analizy danych i AI. Grupa zajęć związanych z chemo- i bioinformatyką pozwoli Ci poznać metody obliczeniowe stosowane w projektowaniu nowych leków oraz modelowaniu molekularnym metodami chemii kwantowej. Poznasz także podstawowe oprogramowanie wykorzystywane w procesie projektowania i poszukiwania nowych leków według strategii in silico.

Specjalność Chemia medyczna przybliża studentom metody kontroli jakości produktów farmaceutycznych, monitorowania i  sterowania procesami biotechnologicznymi w przemyśle chemicznym, dając również możliwość poznania wybranych procedur kontroli mikrobiologicznej. Chemia, jako kierunek studiów, w ramach którego można studiować specjalność Chemia medyczna, jest kierunkiem studiów praktycznym, a to oznacza, że oprócz wiedzy i umiejętności nabytych podczas zajęć na Uczelni, studenci odbywają praktyki w wielu ciekawych miejscach (Olimp Labs, Grupa Azoty S.A., Celon Pharma, Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja PAN w Krakowie itp.). Takie przygotowanie studentów sprawia, że absolwenci specjalności Chemia medyczna z łatwością znajdują pracę w przemyśle albo skupiają się na karierze naukowej.

W bogatej ofercie kierunków chemicznych w Akademii Tarnowskiej znajdziesz:

Studia I stopnia:

● Chemia – studia licencjackie stacjonarne i niestacjonarne

● Chemia Stosowana – studia inżynierskie stacjonarne

Studia II stopnia:

● Technologia Chemiczna – studia magisterskie stacjonarne

• dla absolwentów studiów I stopnia licencjackich – 4 semestry
  • dla absolwentów studiów I stopnia inżynierskich – 3 semestry

To gdzie znajdziemy zatrudnienie kończąc studia chemiczne zależy przede wszystkim od naszych zainteresowań i wybranej specjalizacji.

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz na stronie: