Wystawy, pokazy, konferencje, mnóstwo wydarzeń sportowych oraz oczywiście uroczystość Święta Uczelni – tak w skrócie wyglądają jubileuszowe plany Akademii Tarnowskiej. Najstarsza, największa i najchętniej wybierana przez studentów uczelnia tego typu w kraju obchodzi w tym roku 26. rocznicę powstania.

Zwieńczeniem jubileuszu będzie juwenaliowy koncert „Akademia dla Tarnowa”, który w tym roku odbędzie się na terenie kampusu Akademii w sobotę, 25 maja. Tegoroczne Święto Uczelni połączone jest z okrągłym jubileuszem powstania KU AZS Akademii Tarnowskiej, który w tym roku skończy 25 lat.

– Już teraz serdecznie zapraszam wszystkich Studentów, Pracowników oraz Przyjaciół naszej Uczelni do wspólnego świętowania. Jestem przekonana, że w bogatym programie każdy znajdzie coś dla siebie. Program zakłada bowiem ciekawą mieszankę wydarzeń naukowych, popularnonaukowych, kulturalno-społecznych oraz sportowych – zapowiada Rektor Akademii Tarnowskiej, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. AT.

– Szczególnie mocno zapraszamy osoby, które chcą z nami poświętować na sportowo. Z uwagi na nasz jubileusz 25-lecia przygotowaliśmy wiele atrakcji, m.in.: 5. edycję Memoriału Rektora Stanisława Komornickiego, mistrzostwa AT w piłce siatkowej, pływaniu, wspinaczce sportowej czy podciąganiu na drążku – zapowiada Wojciech Nowak, Prezes KU AZS AT.

– Celowo nie zdradzamy jeszcze gwiazdy koncertu juwenaliowego, ale dopinamy ostatnie szczegóły i wkrótce odsłonimy wszystkie karty. W tym momencie mogę zdradzić jedynie, że w tym roku koncert odbędzie się na kampusie naszej Uczelni, a zagra podczas niego wielka polska gwiazda oraz niezwykle utalentowani młodzi artyści – mówi Piotr Kopa, kierownik Biura Promocji AT.

– Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami programu, bo pozycji w nim jest sporo i mam nadzieję, że każdy chętny do świętowania wraz z nami bez problemu znajdzie w nim atrakcje, które sprostają jego oczekiwaniom – dodaje Piotr Kopa.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM JUBILEUSZU AKADEMII TARNOWSKIEJ