Legenda polskiej sceny rockowej, zespół Lady Pank będzie gwiazdą tegorocznego koncertu juwenaliowego Akademia dla Tarnowa. Autorzy „Kryzysowej narzeczonej”, „Mniej niż zero”, „Zamków na piasku”, czy „Zawsze tam gdzie ty” zagrają na kampusie Akademii Tarnowskiej w sobotę, 25 maja. Przed Lady Pank będzie można posłuchać dwóch tarnowskich zespołów: Zorza oraz Time. Początek imprezy, na którą wstęp jest darmowy, o godz. 18.

Decyzja o zaproszeniu Lady Pank jest konsekwencją wyników studenckiej ankiety. – Poprosiliśmy koleżanki i kolegów o wyrażenie opinii w tej sprawie. Do wyboru było kilkunastu artystów, a niemal 20 procent z ponad 2000 głosów zebrało Lady Pank – wyjaśnia Krystian Niziołek, przewodniczący samorządu studenckiego AT. – Dzięki życzliwości władz Uczelni, a w szczególności Pani Rektor, która wsparła nasze starania, udało nam się zaprosić do Tarnowa ten legendarny zespół. Zaproszenie zostało przyjęte więc mam nadzieję, że spotkamy się wszyscy na naszym kampusie 25 maja – dodaje Krystian Niziołek.

– Przyłączam się do zaproszenia Studentów i równie serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy na naszym kampusie. Jesteśmy od ponad ćwierć wieku ważnym elementem miasta dlatego zależy mi, aby nasze święto stało się okazją do zabawy dla wszystkich mieszkańców regionu – mówi Rektor Akademii Tarnowskiej, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. AT.

Lady Pank to legendarny polski zespół rockowy, założony w 1981 roku przez Jana Borysewicza, jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów i gitarzystów. Wraz z wokalistą Januszem Panasewiczem stanowią trzon grupy, która już od 40 lat króluje na polskiej scenie muzycznej.

Ich największe przeboje: „Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona”, „Tańcz głupia, tańcz”, „Mała lady punk”, „Zamki na piasku”, „Zawsze tam, gdzie ty”, „Sztuka latania”, „Fabryka małp”, „Wciąż bardziej obcy”, „Vademecum skauta”, „Zostawcie titanica”, „Marchewkowe pole”, „Tacy sami”, „Na co komu dziś”, „7-me niebo nienawiści”, „Młode orły”, „Strach się bać”, czy „Stacja warszawa” na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i wychowały już kilka pokoleń słuchaczy.

Podczas 40-letniej działalności zespół wydał ponad 20 płyt, które pobiły wszelkie rekordy popularności czyniąc Lady Pank jedną z największych legend polskiego rocka.

Lady Pank jest pierwszym polskim zespołem, który posiada oficjalne radio internetowe „RMF Lady Pank” dostępne w serwisie internetowym rmfon.pl. Zespół jest również laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. kilku platynowych płyt, czy Bursztynowego Słowika.

Koncerty Lady Pank to blisko dwugodzinne show, złożone z samych przebojów znanych wszystkim od ponad trzech dekad.

Jako support przed Lady pank wystąpią tarnowskie zespoły: Time oraz Zorza.

Informacje dotyczące zasad wstępu na koncert (wstęp jest darmowy), dokładne godziny rozpoczęcia występów podamy w kolejnej informacji.

Honorowy Patronat nad koncertem objął Prezydent Miasta Tarnowa, dr Jakub Kwaśny.

Pełny program święta Uczelni TUTAJ.

fot. Jacek Poremba

Wróć do góry