Wprawdzie rok akademicki 2022/2023 kończy się dokładnie 30 września, ale obecnie część studentów Chemii realizuje praktyki a część odpoczywa i nabiera siły przed nauką w kolejnym roku akademickim. Zatem to dobry czas na pewne podsumowania osiągnięć studentów. Otóż już dwa miesiące temu pożegnaliśmy kolejną grupę Absolwentów, tym razem obronili pracę i zdali egzamin dyplomowy zarówno studenci studiów stacjonarnych jak i niestacjonarnych. Z kolei studenci I i II roku kierunku Chemia Akademii Tarnowskiej zakończyli z sukcesami letnią sesję egzaminacyjną. Są to sukcesy poprzedzone ciężką, wytrwałą, a zarazem pasjonującą pracą.

Studenci Katedry Chemii i jej absolwenci pierwsze sukcesy osiągają z każdym zaliczeniem, z każdą zaliczoną sesją. W trakcie studiów mają okazję rozwijać swoje zainteresowania w Naukowym Kole Chemików OZON. Wielkim sukcesem studentów Chemii są liczne pokazy podczas Tarnowskich Piątków Chemicznych oraz Małopolskiej Nocy Naukowców. Na uwagę zasługuje medal dla Wyróżniającego się Absolwenta początkowo PWSZ, potem ANS w Tarnowie a w tym roku, po raz pierwszy, Akademii Tarnowskiej. Medal ten każdego roku zdobywają absolwenci Katedry Chemii. Rokrocznie też w gronie uhonorowanych dyplomem uznania za wyróżnioną pracę dyplomową znajdują się także absolwenci Chemii. Kto będzie w tym roku? Szczegóły początkiem października, gdyż Uchwałę w tej sprawie podejmuje wtedy Senat Uczelni.

Więcej informacji o dotychczasowych osiągnięciach studentów znaleźć można tutaj

Publikacje w czasopismach recenzowanych i udział w konferencjach naukowych są także znaczącym osiągnięciem absolwentów Chemii. Jako absolwenci osiągają sukcesy na polu zawodowym oraz w świecie nauki. Katedra Chemii może pochwalić się już sporą listą absolwentów, którzy udzielili nam wywiadu i opowiedzieli jak potoczyły się ich losy po zakończeniu studiów na Kierunku Chemia.

Chcesz znaleźć się na tej liście? To proste….zacznij od wyboru studiów chemicznych! W roku akademickim 2023/2024 oferujemy:

Studia I stopnia:

                ● Chemia – studia licencjackie stacjonarne

Po pierwszym roku studiów studenci Chemii będą mogli wybierać pomiędzy specjalnościami:

  • chemia medyczna
  • chemia stosowana
  • chemia żywności
  • kontrola jakości w chemii

Studia II stopnia:

                ● Technologia Chemiczna – studia magisterskie stacjonarne

  • dla absolwentów studiów I stopnia licencjackich – 4 semestry
  • dla absolwentów studiów I stopnia inżynierskich – 3 semestry

To gdzie znajdziemy zatrudnienie kończąc studia chemiczne zależy przede wszystkim od naszych zainteresowań i wybranej specjalizacji.

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

https://anstar.edu.pl/wydzialy/wydzial-matematyczno-przyrodniczy/kierunki/chemia/absolwenci-chemii/

Nie miałeś rozszerzonej chemii?

Jeśli obawiasz się „poważnych” zagadnień chemicznych pomożemy Ci nadrobić ewentualne zaległości i pogłębić wiedzę chemiczną na zajęciach ‘Repetytorium z podstaw chemii’ tak, abyś bez trudu rozpoczął studiowanie.

Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz na stronie:

https://anstar.edu.pl/bogata-oferta-studiow-chemicznych-w-at-w-tarnowie/

Wróć do góry