W roku akademickim 2015/2016 proponujemy w ramach Tarnowskich Piątków Naukowych w ZFG spotkania dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z cyklu „Dzień X”. Nie zamierzamy wprawdzie zajmować się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych rodem z archiwum x, lecz będziemy chcieli przybliżyć młodzieży szkolnej poszczególne kraje niemieckojęzyczne oraz Szwecję.

Ponieważ od października 2015 roku Zakład Filologii Germańskiej jest obecny na Facebook’u jako Germanistyka w PWSZ Tarnów, opis przedsięwzięć i fotorelacja z wydarzeń jest zamieszczana na bieżąco głównie pod linkiem https://www.facebook.com/tarnowskagermanistyka/

11.12.2015 r. ZFG zorganizował tzw. Dzień Szwedzki, o którym można przeczytać tutaj https://www.facebook.com/tarnowskagermanistyka/posts/933847410032509 .

***

Do roku akademickiego 2014/2015 średnio co dwa miesiące organizowaliśmy warsztaty:

DEUTSCH IST COOL

To warsztaty inne niż wszystkie:

• nieodpłatne
  • otwarte dla wszystkich uczących się języka niemieckiego
  • trwają 90 – 120 minut
  • pozwolą Ci się przekonać, że niemiecki jest łatwy i warto się go uczyć

Język niemiecki to jest to!

Od roku akademickiego 2012/2013 Zakład Filologii Germańskiej PWSZ w Tarnowie organizuje warsztaty językowe pt.”Deutsch ist cool!”. Ich celem jest popularyzacja języka niemieckiego, wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego oraz kultury niemieckojęzycznej wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczestnikami warsztatów są uczniowie zarówno ze szkół tarnowskich jak i z okolic naszego miasta – niektórzy pokonują odległość nawet kilkudziesięciu kilometrów, aby wziąć udział w dwugodzinnej prezentacji, ćwiczeniach i konkursach z nagrodami. Uczniowie przybywają wraz ze swymi opiekunami, niektórzy uczestniczą niejako „prywatnie”, często także i sami nauczyciele przychodzą na warsztaty. Liczba osób biorących udział w naszych spotkaniach waha się od 50 do 80, a rekordową ilość uczestników odnotowaliśmy w listopadzie 2013 roku – 120 osób z renomowanych szkół Tarnowa i okolicy!!! Niektórzy nasi studenci obecnego pierwszego roku doskonalili swe umiejętności i poszerzali swoją wiedzę właśnie na warsztatach „Deutsch ist cool!” Mamy nadzieję, że kolejne edycje naszych warsztatów zacieśnią współpracę ze szkołami regionu tarnowskiego i przyczynią się do zwiększenia zainteresowania językiem niemieckim.

Zakład zaprasza pojedynczych uczniów oraz mniejsze grupy uczniów z nauczycielami. Zapisów na warsztat można dokonać pod adresem tarnowska.germanistyka[at]gmail.com.

Uwaga: ilość uczestników ograniczona do 80 osób – decyduje kolejność zgłoszeń.