Egzaminy maturalne dobiegły końca! Nadszedł czas na odpoczynek, ale dla wielu maturzystów jest to również czas na podejmowanie decyzji… może jednych z najważniejszych decyzji w życiu!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą kierunków chemicznych w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie, na których duży nacisk stawia się na kompetencje praktyczne, zdobywane przez studentów nie tylko w murach Uczelni. Wieloletnia współpraca z otoczeniem społeczno – gospodarczym umożliwia organizację wycieczek edukacyjnych do przedsiębiorstw branży chemicznej, a to świetna okazja na łączenie teorii z praktyką, zdobywania cennej wiedzy i bezpośredniego kontaktu z pracodawcą.

Corocznie studenci III roku kierunku Chemia Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie, w ramach zajęć, uczestniczą w wycieczkach do firmy Certech w Niedomicach. Firma Certech obecna jest na rynku od 25 lat, zatrudnia około 240 pracowników, wśród których są absolwenci Katedry Chemii ANS w Tarnowie.

W bieżącym roku akademickim studenci III roku kierunku Chemia studiów w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej mieli okazję podczas wycieczki edukacyjnej zapoznać się ze specyfiką prac prowadzonych w całym przedsiębiorstwie. Wykwalifikowany personel zaprezentował studentom poszczególne etapy produkcji wyrobów wytwarzanych z bentonitu oraz badania prowadzone w laboratorium w zakresie kontroli jakości tych wyrobów. Niezwykle interesująca okazała się także wizyta w laboratorium zajmującym się tworzeniem receptur kosmetyków dla ludzi i zwierząt, procesem ich wdrażania i kontrolą jakości otrzymanych produktów.

W bogatej ofercie kierunków chemicznych w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie znajdziesz:

Studia I stopnia:

● Chemia – studia licencjackie stacjonarne i niestacjonarne

● Chemia Stosowana – studia inżynierskie stacjonarne

Studia II stopnia:

● Technologia Chemiczna – studia magisterskie stacjonarne

• dla absolwentów studiów I stopnia licencjackich – 4 semestry
  • dla absolwentów studiów I stopnia inżynierskich – 3 semestry

To gdzie znajdziemy zatrudnienie kończąc studia chemiczne zależy przede wszystkim od naszych zainteresowań i wybranej specjalizacji.

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz na stronie: