30 listopada ogłoszono wyniki zorganizowanego przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu fizjoterapii. Drugie miejsce zdobył nasz absolwent Maciej Oleksiewicz za pracę Efektywność manipulacji krótkodźwigniowej stawów kręgosłupa lędźwiowego, której promotorem był Dr Piotr Czech, a wyróżnienie trafiło do Agnieszki Kijak – Ocena wpływu skręcenia stawu skokowego na możliwości siłowe i szybkościowe zginaczy grzbietowych i podeszwowych stopy w grupie kobiet.  

Spośród 113 zgłoszeń z 32 uczelni z całej Polski wytypowano najlepsze prace pod względem metodyki, wartości merytorycznej, znaczenia pracy z perspektywy naukowej i nowatorskiego charakteru pracy.

Zdobywca 1. miejsca otrzyma nagrodę w wysokości 2000 zł, 2. miejsca 1500 zł, zaś 3. miejsca 1000 zł. Autorzy wyróżnionych prac otrzymają nagrody w wysokości 500 zł. Ponadto wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane w czasopiśmie naukowym Physiotherapy Review. Autorzy i promotorzy najlepszych prac otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Poniżej informacja o uczelniach, z których nadesłano do nas najwięcej prac.

Serdecznie gratulujemy i z dumą przypominamy, że w ostatnim czasie trwa wysyp sukcesów naszych studentów: studenci Informatyki zwyciężyli Hackathon 2022, studenci kierunku Elektrotechnika zajęli 3. miejsce w Ogólnopolskich Dniach Młodego Elektryka, główna nagroda za najlepszą pracę magisterską w IV edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu trafiła do naszej absolwentki, nasi studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Fizjosfera zajęli II miejsce w VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów.

Wróć do góry