Studenci kierunku Elektrotechnika: Krzysztof Krzyżak, Amadeusz Kotarba i Kacper Pietrusiak zajęli 3. miejsce w Ogólnopolskich Dniach Młodego Elektryka. Co niezwykle istotne, nasza drużyna wygrała zmagania zarówno w części praktycznej, jak i podczas testu wiedzy. Zwycięstwo wymknęło im się z rąk (dosłownie) podczas ostatniego etapu rywalizacji, którym był… turniej kręglarski. Nie zmienia to faktu, że nasi Studenci w pokonanym polu zostawili przedstawicieli największych polskich uczelni.

Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka to coroczne wydarzenie skierowane do młodych inżynierów z całej Polski, działających w strukturach SEP oraz społeczności akademickiej. 23. edycja odbyła się w Krakowie w murach dwóch uczelni technicznych – Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Politechniki Krakowskiej. Tematem przewodnim wydarzenia był rozwój energetyki rozproszonej i rynek prosumencki w Polsce. Wydarzeniu towarzyszyły debaty z udziałem specjalistów, szkolenia i warsztaty dla studentów oraz konferencja.

W ramach ODME odbyły się zawody zespołów czyli Liga Elektryka. Z całej Polski uczelnie techniczne reprezentowało kilkanaście drużyn, a do ścisłego finału zakwalifikowano pięć zespołów. Rywalizacja w ramach Ligii miała miejsce aż przez trzy dni i składała się z części teoretycznej, części praktycznej oraz wspomnianej rywalizacji sportowej.

Studenci oraz ich opiekunka, dr inż. Agnieszka Lisowska-Lis, odebrali gratulacje od swoich koleżanek, kolegów, a także od JM Rektor, dr hab. Małgorzaty Kołpy, prof. Uczelni. My również gratulujemy wspaniałego sukcesu.