Patryk Gruszowski oraz Michał Groński – studenci Informatyki Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie wygrali Hackathon 2022 – prestiżową imprezę zorganizowaną jako część zakończonego wczoraj Forum Gospodarczego w Tarnowie. Najlepszy zespół za wygraną otrzymał nagrodę w wysokości 10 tys. zł, a nagrodzony projekt nosił tytuł „Modernizacja Tarnowskiej Karty Miejskiej – rozbudowanie funkcjonalności Tarnowskiej Karty Miejskiej o kolejne usługi na terenie miasta w szczególności aktywizujące partnerów komercyjnych oraz wprowadzenie karty dedykowanej turystom”.

Zmagania kilkunastu zespołów biorących udział w Hackathonie trwały aż 36 godzin, a oceniała je kapituła konkursowa w składzie której znalazł się m.in. prezydent Tarnowa. Jej decyzją nagroda główna o wartości 10 tys. zł została przyznana zespołowi w składzie: Patryk Gruszowski i Michał Groński – Studentom kierunku Informatyka w ANS w Tarnowie.

Kapituła przyznała także dwa wyróżnienia w postaci nagród rzeczowych, które otrzymały: zespół Pauliny Radzik – również z kierunku Informatyka w ANS w Tarnowie za projekt „e-Parking – aplikacja wspomagająca i ułatwiająca wyszukiwanie wolnych miejsc parkingowych na terenie miasta” oraz zespół Kacpra Batko z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie za projekt „inTarnów – informator miejski wspomagający promocję wydarzeń odbywających się na terenie miasta”.

Serdecznie gratuluję tego wspaniałego sukcesu. Czuję wielką radość i dumę z naszych studentów. To kolejny dowód tego, na jak wysokim poziomie kształcimy w Katedrze Informatyki naszej Akademii. Dlatego słowa uznania należą się nie tylko zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom tych niezwykle wyczerpujących, 36-godzinnych zmagań ale także wspaniałej kadrze wykładowców, która przygotowała nasze zespoły do rywalizacji – mówi Rektor ANS w Tarnowie, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. Uczelni.

– Rywalizacja była zacięta, a Kapituła miała twardy orzech do zgryzienia, gdyż zespoły biorące udział w Hackathonie prezentowały bardzo wysoki poziom. Gratuluję zatem wszystkim uczestnikom i oczywiście zapraszam już teraz tegorocznych maturzystów na studia do nas. Nasza oferta to bowiem coś więcej niż nauka i mozolne zdobywanie wiedzy. Gwarantujemy kompleksowe przygotowanie praktyczne umożliwiające płynne wejście na rynek pracy. Prawdą jest, że nasi absolwenci nie muszą martwić się o znalezienie zatrudnienia i dobrej, stabilnej, przyszłościowej pracy. My „po prostu” i zgodnie z naszym hasłem „uczymy implementować przyszłość” – dodaje dr inż. Daniel Król, Kierownik Katedry Informatyki ANS w Tarnowie.

Warto dodać, że poprzedni Hackathon również wygrali studenci Katedry Informatyki ANS w Tarnowie. Gratulujemy!

fot. Paweł Topolski