5 listopada odbyła się zorganizowana przez Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie VIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów, podczas której nasi studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Fizjosfera zajęli II miejsce. Nasze barwy reprezentowali: Wojciech Białoszewski, Dominik Brończyk, Martyna Cholewa-Bąba, Sylwia Łachut, Bartłomiej Ryszka, Oliwia Maciaszek, Natalia Mikurda, Damian Majerczyk, Oliwia Łoboda, Wojciech Białoszewski i Krzysztof Skała. Opiekunami drużyny były dr Marta Bibro i dr Katarzyna Wódka.

Emocje w finale olimpiady sięgały zenitu, kiedy okazało się, że konieczna jest dogrywka i Wojciech Białoszewski musiał zmierzyć się ze studentem warszawskiej AWF. Nasz student wyszedł z tej próby zwycięsko i tym samym zajęliśmy II miejsce. Lepszy od nas był tylko Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów ma już swoją tradycję i z roku na rok staje się coraz popularniejszym wydarzeniem wśród społeczności fizjoterapeutów. Wysoki poziom merytoryczny zmagań gwarantuje Rada Naukowa złożona z pracowników naukowych wydziałów kształcących fizjoterapeutów w Polsce.

Gratulujemy!

Wróć do góry