„Fotografować to znaczy wstrzymać oddech uruchamiając wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości” – powiedział Henri Cartier-Bresson, wybitny francuski fotoreporter.

W dniu 29 maja 2023 roku, w budynku B Uczelni, w którym mieszczą się laboratoria chemiczne, odbył się wernisaż autorskich zdjęć pracowników Katedry Chemii oraz działu Obsługi Laboratoriów Chemicznych Akademii Tarnowskiej.

Chemicy Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego uchwycili na zdjęciach chwilową rzeczywistość jaką odkrywają w laboratoriach chemicznych. Poprzez fotografie zaprezentowane na wernisażu chcą bowiem pokazać jak barwna, magiczna i fascynująca jest chemia.

Wszystkim obecnym dziękujemy za uczestnictwo w otwarciu stałej wystawy. A osoby, które nie miały okazji uczestniczyć w wernisażu zapraszamy do holu budynku B,  wzdłuż laboratoriów chemicznych, gdzie znajdują się zdjęcia „Magia Chemicznego Świata”.

Wszystkich, którzy chcieli by odkrywać chemię naukowo zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Katery Chemii:

Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej od wielu lat wspiera w rozwoju nie tylko studentów, ale również uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych podejmując szereg inicjatyw, które mają za zadanie rozbudzić ciekawość i pokazać, że nauka nie musi być nudna. Z myślą o uczniach prowadzone są m.in. Tarnowskie Piątki Chemiczne, Tarnowski Konkurs Chemiczny, zajęcia dla klas patronackich, prezentacje podczas Dni Otwartych czy zajęcia w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Od roku akademickiego 2022/2023 oferta edukacyjna Katedry Chemii skierowana do uczniów została poszerzona o bezpłatne „Warsztaty przyszłego naukowca”. Specjalnie dla uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego prowadzona jest strona Matura Próbna z Chemii, na której zamieszczane są zadania typu maturalnego przygotowane przez nauczycieli akademickich Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej.