Przed uczniami klas maturalnych czas intensywnej nauki, powtórek i wielokrotnego sprawdzania przygotowania do egzaminu maturalnego, a wszystko po to, aby uzyskać jak najlepsze wyniki i dostać się na wymarzone studia. Matura z chemii to bardzo duże wyzwanie… a skąd można czerpać zadania, które warto rozwiązać, przygotowując się do tego egzaminu? Zachęcamy do skorzystania z zasobów Katedry Chemii ANS w Tarnowie!

Zawsze sprawdza się spokojna, systematyczna nauka i dlatego uczniów klas maturalnych zapraszamy do częstego odwiedzania strony:

https://anstar.edu.pl/wydzialy/wydzial-matematyczno-przyrodniczy/kierunki/chemia/matura-probna-z-chemii/

Strona ta, ma charakter mobilizującego „kalendarza maturalnego”. Zagadnienia obowiązujące na maturze zostały podzielone na siedem jednostek  – na każdy miesiąc (od października do kwietnia) przewidziano zadania skoncentrowane tematycznie wokół kilku zagadnień.

Zadania typu maturalnego przygotowane przez nauczycieli akademickich Katedry Chemii będą pojawiać się na stronie kilka razy w miesiącu i pozwolą na bieżące sprawdzenie wiedzy, umiejętności projektowania doświadczeń czy analizy wyników.

Tematyczne zadania będą dostępne na stronie tylko w danym miesiącu… więc pracuj systematycznie i nie przegap żadnego z zestawów!

Aby zdobywanie wiedzy uczynić atrakcyjniejszym wkrótce na stronie będzie można również znaleźć filmy popularnonaukowe obrazujące doświadczenia chemiczne, które warto znać na maturze.

Dodatkowo, Katedra Chemii poszerzyła swoją ofertę edukacyjną skierowana do uczniów o bezpłatne WARSZTATY, które będą odbywać się w soboty w laboratoriach Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Uczniowie zainteresowani naukami ścisłymi będą mieli szansę na samodzielne wykonanie eksperymentów chemicznych, fizycznych i kontakt z nauką na akademickim poziomie. Już niedługo na stronie będzie można znaleźć szczegóły rejestracji.

Natomiast już tradycyjnie, całe klasy pod opieką nauczycieli, zapraszamy do udziału w wykładach XII edycji Tarnowskich Piątków Chemicznych, na które rejestracja rozpocznie się 12 września 2022:

https://anstar.edu.pl/wydzialy/wydzial-matematyczno-przyrodniczy/kierunki/chemia/tarnowskie-piatki-chemiczne/

A po maturze… Zapraszamy do nas! 🙂

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – przekonaj się dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

https://anstar.edu.pl/wydzialy/wydzial-matematyczno-przyrodniczy/kierunki/chemia/absolwenci-chemii/

Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii ANS w Tarnowie oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz na stronie:

https://anstar.edu.pl/oferta-kierunkow-chemicznych-w-pwsz-w-tarnowie-2/

Wróć do góry