Miniony rok akademicki w Naukowym Kole Chemików OZON upłynął pod znakiem pokazów chemicznych i testowania nowych doświadczeń. Pokazy chemiczne towarzyszyły wykładom chemicznym zawsze stanowiąc ich spektakularne zakończenie. W ramach Tarnowskich Piątków Chemicznych link przyciągały każdorazowo ponad setkę widzów, a wśród doświadczeń „królowały” reakcje bazujące na nietypowej kinetyce chemicznej, jak zegarowe czy oscylacyjne. Przygotowanie doświadczeń do pokazów to sporo ciekawej pracy, czemu poświęcone są osobne spotkania w laboratorium. To właśnie wtedy są testowane doświadczenia.

Najbliższy pokaz już podczas Małopolskiej Nocy Naukowców – zapraszamy!

Zapraszamy pasjonatów chemii do wstąpienia w szeregi studentów Naukowego Koła Chemików OZON.

Poniżej oferta kierunków chemicznych, w ramach których można jeszcze zacząć studia w roku akademickim 2023/2024:

Studia I stopnia:

● Chemia – studia licencjackie stacjonarne

Po pierwszym roku studiów studenci Chemii będą mogli wybierać pomiędzy specjalnościami:

• chemia medyczna
  • chemia stosowana
  • chemia żywności
  • kontrola jakości w chemii

Studia II stopnia:

● Technologia Chemiczna – studia magisterskie stacjonarne

• dla absolwentów studiów I stopnia licencjackich – 4 semestry
  • dla absolwentów studiów I stopnia inżynierskich – 3 semestry

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

Nie miałeś rozszerzonej chemii?

Jeśli obawiasz się „poważnych” zagadnień chemicznych pomożemy Ci nadrobić ewentualne zaległości i pogłębić wiedzę chemiczną na zajęciach ‘Repetytorium z podstaw chemii’ tak, abyś bez trudu rozpoczął studiowanie.

Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii ANS w Tarnowie oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz na stronie.

Zapraszamy do obejrzenia filmu przybliżającego kierunki chemiczne prowadzone w Akademii Tarnowskiej: