Drogi maturzysto, jeżeli ciągle zastanawiasz się czy warto studiować chemię to koniecznie musisz zapoznać się z poniższymi argumentami:

Chemia to:

1. Przydatność w życiu codziennym – chemia jest obecna w wielu aspektach naszego życia, w tym w kosmetykach, lekach, żywności, materiałach budowlanych i elektronice.
  2. Perspektywy zawodowe – absolwenci studiów chemicznych mają szerokie spektrum możliwości pracy, w tym: w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym, materiałowym, energetycznym, spożywczym, medycznym, a także w badaniach naukowych i edukacji.
  3. Wyzwania naukowe – chemia jest nauką dynamiczną i rozwijającą się, co oznacza, że istnieje wiele zagadnień, które czekają na rozwiązanie.
  4. Interdyscyplinarność – chemia łączy w sobie elementy fizyki, biologii, matematyki i innych nauk, co pozwala na szeroki zakres interdyscyplinarnych badań i projektów.
  5. Rozwój umiejętności analitycznych – studia chemiczne wymagają precyzji i dokładności w pracy laboratoryjnej, a także rozwijają umiejętności analityczne i logiczne, które są przydatne w wielu dziedzinach życia.
  6. Wpływ na świat – chemia może mieć pozytywny lub negatywny wpływ na świat, w zależności od tego jak jest stosowana. Studia chemiczne pozwalają na zdobycie wiedzy, która pozwoli na tworzenie i stosowanie bardziej zrównoważonych i ekologicznych rozwiązań.

To tylko kilka z wielu powodów, dla których warto studiować chemię. Chcesz poznać wszystkie? Zapraszamy na studia chemiczne w Akademii Tarnowskiej!

W bogatej ofercie kierunków chemicznych w Akademii Tarnowskiej znajdziesz:

Studia I stopnia:

● Chemia – studia licencjackie stacjonarne i niestacjonarne

● Chemia Stosowana – studia inżynierskie stacjonarne

Studia II stopnia:

● Technologia Chemiczna – studia magisterskie stacjonarne

• dla absolwentów studiów I stopnia licencjackich – 4 semestry
  • dla absolwentów studiów I stopnia inżynierskich – 3 semestry

To gdzie znajdziemy zatrudnienie kończąc studia chemiczne zależy przede wszystkim od naszych zainteresowań i wybranej specjalizacji.

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz na stronie: