Dnia 31 marca br. w ramach Drzwi Otwartych odbył się Chemiczny Piątek z Katedrą Chemii. Spotkanie składało się z dwóch paneli, w ramach których uczestnicy mieli okazję brać udział w mini laboratoriach prowadzonych przez wykładowców Katedry Chemii oraz wykładach połączonych z pokazami chemicznymi.

Blisko 200 uczniów szkół województwa małopolskiego zapoznało się z bogatą ofertą edukacyjną Katedry Chemii Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Okazją do zdobycia pierwszych umiejętności praktycznych w laboratorium były warsztaty poprowadzone przez Panią mgr Iwonę Karoń. Podczas wykładów wygłoszonych przez dr hab. Rafała Kurczaba, prof. Uczelni i dr inż. Piotra Niemca, uczestnicy zapoznali się m. in. z pojęciem spinu elektronowego jako czysto kwantowej własności elektronu oraz za pomocą konkretnych przykładów poznali zasadę działania oraz potencjalne możliwości aplikacyjne komputera kwantowego.

Kierownik Katedry Chemii dr Agata Lada zapoznała uczestników z bogatą ofertą studiów chemicznych a następnie niezwykle ciekawymi doświadczeniami zaskoczyli studenci  Naukowego Koła OZON pod opieką dr Krzysztofa Kleszcza. Zwieńczeniem wydarzenia było zwiedzanie laboratoriów i rozmowa z Panią Prorektor ds. studenckich i dydaktyki dr Małgorzatą Martowicz, prof. Uczelni, która udzieliła uczestnikom licznych odpowiedzi na pytania dotyczące spraw studenckich.

W tym roku, Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie  w marcu zaproponowała bogatą ofertę wydarzeń, w których uczestniczyła bardzo liczna grupa uczniów  szkół ponadpodstawowych Polski Południowej. 😊

Katedra Chemii Akademii Nauk Stosowanych zaprasza wszystkich chętnych, którym nie udało się uczestniczyć wydarzeniach  organizowanych w ramach dni otwartych do kontaktu celem ustalenia spotkań z wykładowcami Katedry Chemii, którzy zaprezentują nie tylko ofertę dydaktyczną, ale również wszelkie możliwości rozwoju jakie dają studentom kierunki chemiczne w dodatkowych terminach.

(Kontakt do Pani Marty Marcinkiewicz: 14 6316 682, 14 6316 666, m_marcinkiewicz@anstar.edu.pl)

Chemia to dziedzina, która nigdy nie przeminie i która będzie obecna w naszym życiu. Studia chemiczne kształcą specjalistów w tak wielu gałęziach przemysłu, że absolwenci kierunków chemicznych zawsze będą mieli możliwość odnalezienia się na rynku pracy. Poszukując drogi zawodowej warto więc posłuchać co dają studia chemiczne, skorzystać z wiedzy i doświadczeń innych, poznać opinię studentów i absolwentów kierunków chemicznych i dowiedzieć się jak wygląda zawód chemika w praktyce.

W bogatej ofercie kierunków chemicznych w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie znajdziesz:

Studia I stopnia:

● Chemia – studia licencjackie stacjonarne i niestacjonarne

● Chemia Stosowana – studia inżynierskie stacjonarne

Studia II stopnia:

● Technologia Chemiczna   –  studia magisterskie stacjonarne

• dla absolwentów studiów I stopnia licencjackich – 4 semestry
  • dla absolwentów studiów I stopnia inżynierskich – 3 semestry

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

link do strony:

Nie miałeś rozszerzonej chemii?

Jeśli obawiasz się „poważnych” zagadnień chemicznych pomożemy Ci nadrobić ewentualne zaległości i pogłębić wiedzę chemiczną na zajęciach ‘Repetytorium z podstaw chemii’ tak, abyś bez trudu rozpoczął studiowanie.

Kadr filmu pozwalający na obejrzenie (tak jak na stronie maturalnej)