Inicjatywa Piątków z Wydziałem Matematyczno-Przyrodniczym powstała stosunkowo niedawno jako nawiązanie do Piątków Chemicznych, Piątków Matematycznych oraz Piątków z Ochroną Środowiska, które od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Wydarzenie ma na celu pokazanie uczniom, że nauki ścisłe to nie tylko kreda i tablica! Na spotkanie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych i gorąco zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które będzie okazją do wysłuchania interesujących wykładów wygłoszonych przez wykładowców Katedry Chemii, Matematyki i Ochrony Środowiska.

Najbliższe spotkanie w ramach Piątków z Wydziałem Matematyczno–Przyrodniczym zaplanowane jest na 14 kwietnia 2023 roku.

Program Piątku z Wydziałem Matematyczno-Przyrodniczym:

10:15 Wystąpienie dr Krzysztofa Kleszcza – Dziekana Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego

10:30 Wykład – Katedra Matematyki, dr Tomasz Beberok
ChatGPT: „Czy potrafisz rozwiązywać problemy matematyczne?”

11:00 Wykład – Katedra Ochrony Środowiska, dr Mariusz Klich
„Żyjemy w antropocenie”

11:45 Wykład – Katedra Chemii, dr inż. Piotr Niemiec
„Odkrywanie Chemicznych Tajników”

12:15 Pokazy Chemiczne wykonane przez studentów Naukowego Koła Chemików „OZON” pod opieką dr Krzysztofa Kleszcza

12:35 Zwiedzanie  laboratoriów (chemiczne, specjalistyczne chemiczne, mikrobiologiczne, monitoringu środowiska, odnawialnych źródeł energii) i spotkania  z wykładowcami Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego.

Na koniec uczniowie zostaną zapoznani z ofertą dydaktyczną i wszelkimi możliwościami jakie dają kierunki studiów realizowane w Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie.

Rezerwacja miejsc: Biuro Promocji ANS w Tarnowie – mgr Marta Marcinkiewicz

Kontakt: 14 6 316 682, 14 6 316 666, m_marcinkiewicz@anstar.edu.pl