Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś/łaś co będziesz robił/ła po maturze lub chcesz uzupełnić swoje wykształcenie po studiach licencjackich ten czas jest właśnie dla Ciebie – rusza rekrutacja uzupełniająca na kierunki chemiczne!

Rekrutacja uzupełniająca rozpoczyna się już 24 września i potrwa do 26 września. Masz tylko 3 dni na podjęcie decyzji a już od października czeka Cię fascynująca „przygoda z chemią”.

Studia na kierunku Chemia pozwalają na rozwijanie zainteresowań naukowych oraz zdobywanie specjalistycznych umiejętności pod okiem doświadczonej kadry. W efekcie, absolwent studiów chemicznych Akademii Tarnowskiej to specjalista poszukiwany na rynku pracy. Studia chemiczne to nauka w nowoczesnych laboratoriach, ciekawe praktyki i szerokie możliwości zatrudnienia. Uczelnia dysponuje także bogatą bazą sportową, a na studentów czeka szereg możliwości rozwoju (jak np. program Erasmus+) czy wsparcia (stypendia).

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kierunków chemicznych, w ramach których możesz  jeszcze będąc studentem uczestniczyć w realizacji projektów lub realizować pracę dyplomową we współpracy naukowej z ośrodkami krajowymi i zagranicznymi lub współpracy z przemysłem. W roku akademickim 2023/2024 oferujemy:

Studia I stopnia:

● Chemia – studia licencjackie stacjonarne

Po pierwszym roku studiów studenci Chemii będą mogli wybierać pomiędzy specjalnościami:

• chemia medyczna
  • chemia stosowana
  • chemia żywności
  • kontrola jakości w chemii

Studia II stopnia:

● Technologia Chemiczna – studia magisterskie stacjonarne

• dla absolwentów studiów I stopnia licencjackich – 4 semestry
  • dla absolwentów studiów I stopnia inżynierskich – 3 semestry

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

Nie miałeś rozszerzonej chemii?

Jeśli obawiasz się „poważnych” zagadnień chemicznych pomożemy Ci nadrobić ewentualne zaległości i pogłębić wiedzę chemiczną na zajęciach ‘Repetytorium z podstaw chemii’ tak, abyś bez trudu rozpoczął studiowanie.

Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii ANS w Tarnowie oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz na stronie:

Zapraszamy do obejrzenia filmu przybliżającego kierunki chemiczne prowadzone w Akademii Tarnowskiej: