Miło nam poinformować, że Komisja Tarnowskiego Konkursu Chemicznego po ocenie prac uczniów, uczestniczących w Etapie I – eliminacjach, zakwalifikowała do finału 15 uczniów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów.

Poniżej prezentujemy alfabetyczną listę finalistów wraz z nazwą Szkoły, którą reprezentowali:

Lp.Nazwisko i imięSzkoła
1Cesarz PaulinaSzkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ropczycach
2Dąbrowska OliwiaPubliczna Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Stalowej Woli
3Dąbrowska WiktoriaPubliczna Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Stalowej Woli
4Fyda JuliaSzkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Wojniczu
5Grabowy MaciejSzkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ropczycach
6Jasnosz KatarzynaSzkoła Podstawowa im.św. Jadwigi Królowej Polski w Lisiej Górze
7Konieczny WojciechZespół Szkolno-Przedszkolny w Siemiechowie
8Kucia KacperSzkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance
9Malinowski MarcinSzkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
10Morawski KacperSzkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Ryglicach
11Opaliński JanSzkoła Podstawowa im.Kazimierza Wielkiego w Rogach
12Rosa MariaNiepubliczna Niepłatna Szkoła Podstawowa w Tarnowie
13Stankiewicz GabrielaSzkoła Podstawowa nr 68 im.Jerzego Bińczyckiego w Krakowie
14Twardy KarolSzkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej
15Wełna ZofiaSzkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bochni

Wszystkim uczestnikom Etapu I – eliminacje serdecznie dziękujemy za udział w konkursie a Finalistom gratulujemy i życzymy powodzenia w ostatnim etapie konkursu.

Etap II – finał konkursu odbędzie się 17 kwietnia br. Wówczas uczniowie zmierzą się nie tylko z kolejną porcją zadań teoretycznych ale również zadaniami doświadczalnymi w laboratorium chemicznym.

Tarnowski Konkurs Chemiczny ma zasięg ogólnopolski a jego celem jest umożliwienie uczniom szkół podstawowych, zainteresowanym chemią, sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności oraz rozbudzanie zainteresowania uczniów nauką chemii. Konkurs organizowany jest przez nauczycieli akademickich Katedry Chemii Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie i odbywa się pod patronatem honorowym JM Rektor ANS w Tarnowie, dr hab. Małgorzaty Kołpy, prof. Uczelni oraz Prezydenta Miasta Tarnowa Romana Ciepieli.

Katedra Chemii Akademii Nauk Stosowanych w Tanowie od wielu lat wspiera w rozwoju nie tylko studentów, ale również uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych podejmując szereg inicjatyw, które mają za zadanie rozbudzić ciekawość i pokazać, że nauka nie musi być nudna. Z myślą o uczniach prowadzone są m.in. Tarnowskie Piątki Chemiczne, Tarnowski Konkurs Chemiczny, zajęcia dla klas patronackich, prezentacje podczas Dni Otwartych czy zajęcia w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Specjalnie dla uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego prowadzona jest strona Matura Próbna z Chemii, na której zamieszczane są zadania typu maturalnego przygotowane przez nauczycieli akademickich Katedry Chemii ANS w Tarnowie.