Przed uczniami klas maturalnych czas intensywnej nauki, powtórek i wielokrotnego sprawdzania przygotowania do egzaminu maturalnego, a wszystko po to, aby uzyskać jak najlepsze wyniki i dostać się na wymarzone studia.

Matura z chemii to bardzo duże wyzwanie… a skąd można czerpać zadania, które warto rozwiązać, przygotowując się do tego egzaminu?

Zachęcamy do skorzystania z zasobów Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej! 😊

Zawsze sprawdza się spokojna, systematyczna nauka i dlatego uczniów klas maturalnych zapraszamy do częstego odwiedzania TEJ STRONY. Strona ta ma charakter mobilizującego kalendarza maturalnego” Zagadnienia obowiązujące na maturze zostały podzielone na siedem jednostek  – na każdy miesiąc (od października do kwietnia) przewidziano zadania skoncentrowane tematycznie wokół kilku zagadnień.

Zadania typu maturalnego przygotowane przez nauczycieli akademickich Katedry Chemii będą pojawiać się na stronie kilka razy w miesiącu i pozwolą na bieżące sprawdzenie wiedzy, umiejętności projektowania doświadczeń czy analizy wyników.

Tematyczne zadania będą dostępne na stronie tylko w danym miesiącu… więc pracuj systematycznie i nie przegap żadnego z zestawów! 😉

Aby zdobywanie wiedzy uczynić atrakcyjniejszym, na stronie będzie można również znaleźć filmy popularnonaukowe obrazujące doświadczenia chemiczne, które warto znać na maturze.

Pierwsze zadania  – już na stronie! 😊

Dodatkowo Katedra Chemii poszerzyła swoją ofertę edukacyjną skierowaną do uczniów o bezpłatne WARSZTATY, które będą odbywać się w piątki w laboratoriach Akademii Tarnowskiej. Uczniowie zainteresowani naukami ścisłymi będą mieli szansę na samodzielne wykonanie eksperymentów chemicznych, fizycznych i kontakt z nauką na akademickim poziomie. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Natomiast już tradycyjnie całe klasy pod opieką nauczycieli zapraszamy do udziału w wykładach XIV edycji Tarnowskich Piątków Chemicznych. Szczegóły znajdują się TUTAJ.

A po maturze… Zapraszamy do nas! 😊

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – przekonaj się dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu.

Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz TUTAJ.