Przed uczniami klas maturalnych pierwszy dzwonek ostatniego roku nauki w szkole średniej. Zanim jednak w pełni zasmakują dorosłości czeka ich intensywny czas przygotowań maturalnych. Tak naprawdę od najbliższych miesięcy zależą wyniki egzaminu dojrzałości, do którego młodzi ludzie podejdą w maju 2024 r.

Z pewnością matura z chemii jest dla niejednego nastolatka dużym wyzwaniem. Warto powtarzać potrzebną wiedzę na sprawdzonych materiałach przygotowanych przez specjalistów, dlatego zachęcamy do skorzystania z zasobów Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej.

Uczniów klas maturalnych zapraszamy do częstego odwiedzania naszej strony internetowej. Strona ma charakter mobilizującego kalendarza maturalnego. Zagadnienia obowiązujące na maturze podzieliliśmy na siedem części realizowanych przez siedem miesięcy (od października do kwietnia). Zadania typu maturalnego przygotowane przez nauczycieli akademickich będą pojawiać się na stronie kilka razy w miesiącu i pozwolą na systematyczne sprawdzanie wiedzy, umiejętności, projektowanie doświadczeń i analizowanie wyników. Zadania tematyczne będą dostępne na stronie tylko w danym miesiącu, dlatego warto na bieżąco rozwiązywać proponowane przez nas zestawy. Przygotowujący się z nami do matury uczniowie skorzystają także z filmów popularnonaukowych obrazujących doświadczenia chemiczne, do jakich być może odwołają się autorzy arkuszy maturalnych. Pierwsze zadanie jest już na dostepne!

Ponadto Katedra Chemii wprowadza nowość edukacyjną: bezpłatne WARSZTATY, które będą odbywać się w piątki w salach ćwiczeniowych Akademii Tarnowskiej. Uczniowie zainteresowani naukami ścisłymi skorzystają z w pełni wyposażonych laboratoriów i samodzielnie wykonają eksperymenty chemiczne, fizyczne. Wkrótce poinformujemy o szczegółach rejestracji.

Grupy zorganizowane pod opieką nauczycieli tradycyjnie zapraszamy do udziału w wykładach XIII edycji Tarnowskich Piątków Chemicznych, na które rejestracja rusza 5 września 2023. W roku szkolnym 2023/2024 zapraszamy uczniów do udziału w dwóch cyklach spotkań:

• pierwszy – adresowany szczególnie do uczniów klas maturalnych,
  • drugi – składający się z wykładów skierowanych do uczniów szkół podstawowych oraz wykładów dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Szczegóły na stronie.

A po zdaniu matury zapraszamy do nas!

Zastanawiacie się już nad wyborem uczelni? Poznajcie absolwentów studiów chemicznych w Tarnowie. Przeczytajcie, dlaczego wybrali Akademię Tarnowską, jak wspominają studenckie czasy i czy zajmują się obecnie zawodowo.

Więcej informacji na temat oferty studiów Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziecie tutaj.