Spóźniłeś się z rekrutacją? Jeszcze będzie szansa na zostanie studentem! 😊

Druga tura rekrutacji rozpoczyna się 17 sierpnia i potrwa do 15 września.

Myślisz o studiach, które dobrze przygotują Cię do wyzwań jakie stawia nieustannie zmieniający się rynek pracy? Według danych GUS sektor chemiczny w Polsce tworzy około 300 tysięcy miejsc pracy. Warto odkryć kierunki chemiczne.

Studia chemiczne to studia o profilu praktycznym, to oferta dla ludzi otwartych na wyzwania i pełnych zapału do rozwijania swoich pasji. Studenci spędzają czas głównie na zajęciach w nowoczesnych laboratoriach, realizują ciekawe praktyki a absolwenci mają szerokie możliwości zatrudnienia. Dodatkowo zdobywanie cennych kompetencji możliwe jest dzięki współpracy Katedry Chemii z przemysłem oraz ośrodkami naukowo – badawczymi. Uczelnia dysponuje ponadto bogatą bazą sportową, a na studentów czeka szereg możliwości rozwoju (jak np. program Erasmus+) czy wsparcia (bogaty program stypendialny).

Sam zobacz jak wiedzę teoretyczną łączymy z praktyką, we współpracy z przemysłem na kierunkach chemicznych. W roku akademickim 2023/2024 oferujemy:

Studia I stopnia:

● Chemia – studia licencjackie stacjonarne

Po pierwszym roku studiów studenci Chemii będą mogli wybierać pomiędzy specjalnościami:

• chemia medyczna
  • chemia stosowana
  • chemia żywności
  • kontrola jakości w chemii

Studia II stopnia:

● Technologia Chemiczna – studia magisterskie stacjonarne

• dla absolwentów studiów I stopnia licencjackich – 4 semestry
  • dla absolwentów studiów I stopnia inżynierskich – 3 semestry

To gdzie znajdziemy zatrudnienie kończąc studia chemiczne zależy przede wszystkim od naszych zainteresowań i wybranej specjalizacji.

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

Nie miałeś rozszerzonej chemii?

Jeśli obawiasz się „poważnych” zagadnień chemicznych pomożemy Ci nadrobić ewentualne zaległości i pogłębić wiedzę chemiczną na zajęciach ‘Repetytorium z podstaw chemii’ tak, abyś bez trudu rozpoczął studiowanie.

Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz na stronie: