Śpieszymy z przypomnieniem…zostały już tylko 2 tygodnie na rejestrację udziału w Tarnowskim Konkursie Chemicznym!

Formularz zgłoszeniowy na V edycję Tarnowskiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Katedrę Chemii Akademii Tarnowskiej jest aktywny i będzie dostępny tylko do dnia 31 grudnia 2023 roku na stronie internetowej:

Na ww. stronie internetowej znajdują się wszystkie aktualne informacje i dokumenty dotyczące konkursu.

Rejestracji może dokonać Nauczyciel zgłaszając szkołę. Etap 0 – eliminacje szkolne, będzie odbywał się w Szkole Podstawowej (zaplanowany na 8 stycznia 2024 r.) do której uczęszcza uczeń. Do tego etapu ma prawo przystąpić każdy uczeń. Zadania konkursowe wraz z kartą odpowiedzi oraz kluczem oceniania zostaną przesłane drogą mailową do Szkół Podstawowych, które zgłoszą swój udział, najpóźniej do 4 stycznia 2024 roku.  Do kolejnego etapu konkursu zostanie zakwalifikowanych maksymalnie 10 uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki. Kolejne etapy konkursu ( Etap I – eliminacje i Etap II – finał) będą odbywały się w siedzibie Akademii Tarnowskiej.

Z przyjemnością informujemy również, że Tarnowski Konkurs Chemiczny został doceniony i od bieżącej, piątej edycji, będzie konkursem punktowanym! Laureaci konkursu zdobyte punkty będą mieli wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz uwzględniane w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025.

Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej od wielu lat podejmuje szereg inicjatyw, które mają za zadanie rozbudzić ciekawość i pokazać, że nauka nie musi być przykrym obowiązkiem, a przeciwnie może być przyjemnością. 😊

Dla uczniów ze wszystkich szkół, zainteresowanych chemią oraz naukami jej pokrewnymi (biochemią, biotechnologią, cheminformatyką, farmacją, toksykologią) w roku szkolnym mamy w ofercie zarówno propozycję konkursów, warsztatów jak również wykładów popularnonaukowych. Po szczegóły zapraszamy na stronę.