Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej realizuje program Klasy Patronackie od 2015 roku. W tym roku akademickim, do jego 9. edycji przystąpiły szkoły:

· Zespół Szkół Technicznych w Tarnowie – Mościcach

· I Liceum Ogólnokształcące im. K. Brodzińskiego w Tarnowie

· II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana J. Tarnowskiego w Tarnowie

· III Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Tarnowie

· IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Tarnowie

· XIV Liceum Ogólnokształcące w ZSOiT im. J. Szczepanika w Tarnowie

W ramach programu, kolejna już grupa uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. K. Brodzińskiego w Tarnowie, wypełniła sale laboratoryjną Katedry Chemii. Uczniowie, podążając za zdaniem „Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć” (Maria Skłodowska-Curie), wykonywali szereg doświadczeń chemicznych, a zaobserwowane zjawiska wykorzystywali do formułowania wniosków. Pracując w sposób badawczy, projektując eksperyment, analizując, szukając związków i zależności przyczynowo-skutkowych uczniowie badali różnice w aktywności metali oraz określali charakter chemiczny związków nieorganicznych.

Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej od wielu lat podejmuje szereg inicjatyw, które mają za zadanie rozbudzić ciekawość i pokazać, że nauka nie musi być przykrym obowiązkiem, a przeciwnie może być przyjemnością. 😊 Dla uczniów ze wszystkich szkół, zainteresowanych chemią oraz naukami jej pokrewnymi (biochemią, biotechnologią, cheminformatyką, farmacją, toksykologią) w roku szkolnym mamy w ofercie zarówno propozycję konkursów, warsztatów jak również wykładów popularnonaukowych. Po szczegóły zapraszamy na stronę.