W laboratoriach Katedry Chemii odbyły się kolejne warsztaty chemiczne dla klas  patronackich realizowane w ramach współpracy Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej ze szkołami ponadpodstawowymi.

Po opieką wykładowców Katedry Chemii dr Agaty Lady i dr inż. Piotra Niemca uczniowie klas biologiczno-chemicznych III Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Tarnowie samodzielnie przeprowadzali eksperymenty chemiczne w laboratorium chemicznym Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej.

Podczas warsztatów uczniowie zapoznali się z wybranymi reakcjami chemicznymi, którym ulegają jednofunkcyjne pochodne węglowodorów, a zdobytą wiedzę mieli okazję wykorzystać w eksperymentach o charakterze zadań problemowych. Formuła prowadzonych zajęć miała na celu zdobycie wiedzy pozwalającej na lepsze przygotowanie się do egzaminów maturalnych, konkursów i olimpiad chemicznych, ale przede wszystkim rozbudzenie wiedzy i umożliwienie rozwijania pasji związanych z chemią.

Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej od wielu lat podejmuje szereg inicjatyw, które mają za zadanie rozbudzić ciekawość i pokazać, że nauka nie musi być przykrym obowiązkiem, a przeciwnie może być przyjemnością. 😊

Dla uczniów ze wszystkich szkół, zainteresowanych chemią oraz naukami jej pokrewnymi (biochemią, biotechnologią, chemoinformatyką, farmacją, toksykologią) w roku szkolnym mamy w ofercie zarówno propozycję konkursów, warsztatów jak również wykładów popularnonaukowych. Po szczegóły zapraszamy na stronę.

Wróć do góry