Uczniowie przygotowujący się do matury z chemii, a jak się okazało również pasjonaci chemii, spotkali się 15 marca 2024 roku późnym popołudniem w laboratoriach chemicznych Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej.

W ramach „Nocy chemików” wykładowcy Katedry Chemii przygotowali dla nich zestawy doświadczeń chemicznych i związanych z nimi zadań problemowych do rozwiązania. Tematyka doświadczeń chemicznych nawiązywała do zadań maturalnych.

Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem i zapałem wykonywali kolejne doświadczenia wyciągając wnioski i notując wszystkie obserwacje. Praca w laboratorium pochłonęła ich całkowicie, aż zastała ich prawdziwa noc…

Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej od wielu lat podejmuje szereg inicjatyw, które mają za zadanie rozbudzić ciekawość i pokazać, że nauka nie musi być przykrym obowiązkiem, a przeciwnie może być przyjemnością. 😊

Dla uczniów ze wszystkich szkół, zainteresowanych chemią oraz naukami jej pokrewnymi (biochemią, biotechnologią, cheminformatyką, farmacją, toksykologią) w roku szkolnym mamy w ofercie zarówno propozycję konkursów, warsztatów jak również wykładów popularnonaukowych. Po szczegóły zapraszamy na stronę.