Trwa rekrutacja na studia, czas podejmowania decyzji dotyczących dalszej edukacji. Warto zapoznać się z ofertą studiów chemicznych na Akademii Tarnowskiej, podczas których jedną z form zajęć są wycieczki edukacyjne do przedsiębiorstw, których działalność związana jest z branżą chemiczną. To doskonała okazja do zdobycia cennej wiedzy i bezpośredniego kontaktu z pracodawcą a także nieoceniona okazja do łączenia teorii z praktyką.

Katedra Chemii posiada wieloletnią współpracę z przedsiębiorstwami regionu tarnowskiego, dzięki której organizowane są wycieczki edukacyjne, które pozwalają zapoznać się studentom Chemii ze zróżnicowaną pracą chemika.

Każdego roku studenci na III roku kierunku Chemia, w ramach zajęć, uczestniczą w wycieczce do firmy Certech w Niedomicach. Firma Certech jest obecna na rynku od 25 lat, zatrudnia około 240 pracowników, wśród których są absolwenci Katedry Chemii AT.

W bieżącym roku akademickim studenci mieli okazję podczas wizyty w firmie Certech zapoznać się ze specyfiką prac prowadzonych w całym przedsiębiorstwie. Wykwalifikowany personel zaprezentował studentom poszczególne etapy produkcji wyrobów wytwarzanych z bentonitu oraz badania prowadzone w laboratorium, w zakresie kontroli jakości tych wyrobów.  Niezwykle interesująca okazała się wizyta w laboratorium zajmującym się tworzeniem receptur kosmetyków dla ludzi i zwierząt, procesem ich wdrażania i kontrolą jakości otrzymanych produktów.

Katedra Chemii AT zachęca do zapoznania się z ofertą kierunków chemicznych w Akademii Tarnowskiej, na których duży nacisk stawia się na kompetencje praktyczne zdobywane przez studentów nie tylko w murach Uczelni. W bogatej ofercie kierunków chemicznych znajdziesz:

Studia I stopnia:

● Chemia

– studia licencjackie stacjonarne (specjalności do wyboru: Chemia Medyczna, Chemia Stosowana, Chemia Żywności, Kontrola Jakości w Chemii)

– studia licencjackie niestacjonarne (specjalność: Chemia Stosowana)

Studia II stopnia:

● Technologia Chemiczna

– studia magisterskie stacjonarne

Dla studentów posiadających tytuł zawodowy licencjata rozpoczynają się w październiku i trwają 4 semestry. Absolwenci otrzymują tytuł zawodowy magistra inżyniera, co oznacza, że kończąc ten kierunek uzyskują dodatkowe dwa tytuły.

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz na stronie: