W dniu 15 marca 2024 roku odbyły się kolejne, trzecie zajęcia dla uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie w ramach klas patronackich. Tym razem uczniowie, w asyście wykładowców Katedry Chemii mgr Iwony Karoń oraz dr inż. Piotra Niemca, kontynuowali doświadczalne aspekty chemii organicznej przeprowadzając reakcje charakterystyczne dla szerokiej grupy związków organicznych zawierających grupę karbonylową (np. aldehydy, ketony, kwasy karboksylowe itd.) oraz węglowodanów.

Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej od wielu lat podejmuje szereg inicjatyw, które mają za zadanie rozbudzić ciekawość i pokazać, że nauka nie musi być przykrym obowiązkiem, a przeciwnie może być przyjemnością. 😊

Dla uczniów ze wszystkich szkół, zainteresowanych chemią oraz naukami jej pokrewnymi (biochemią, biotechnologią, cheminformatyką, farmacją, toksykologią) w roku szkolnym mamy w ofercie zarówno propozycję konkursów, warsztatów jak również wykładów popularnonaukowych. Po szczegóły zapraszamy na stronę.