Studenci I i II roku kierunku Chemia Akademii Tarnowskiej zakończyli z sukcesem letnią sesję egzaminacyjną. Pożegnaliśmy studentów III roku studiów stacjonarnych, którzy na początku lipca obronili prace licencjackie i dziś są już Absolwentami Akademii Tarnowskiej. Są to sukcesy poprzedzone ciężką, wytrwałą, a zarazem pasjonującą pracą.

Poza nauką studenci mają także okazję rozwijać swoje zainteresowania w Naukowym Kole Chemików OZON. Liczne pokazy doświadczeń chemicznych w ramach Tarnowskich Piątków Chemicznych, Małopolskiej Nocy Naukowców i innych wydarzeń zawsze wzbudzają ogromne zainteresowanie widowni.

Na uwagę zasługuje także nagroda dla Wyróżniającego się Absolwenta początkowo PWSZ, potem ANS, a obecnie AT, którą rokrocznie zdobywają absolwenci Katedry Chemii. Każdego roku znajdują się także w gronie absolwentów uhonorowanych dyplomem uznania za wyróżnioną pracę dyplomową. Publikacje w czasopismach recenzowanych i udział w konferencjach naukowych są także znaczącym osiągnięciem absolwentów Chemii.

Podsumowując absolwenci Katedry Chemii osiągają wiele sukcesów na polu zawodowym oraz w świecie nauki.

Jeżeli chcesz dołączyć do grona studentów Katedra Chemii AT zachęca do zapoznania się z ofertą kierunków chemicznych w Akademii Tarnowskiej. W bogatej ofercie kierunków chemicznych znajdziesz:

Studia I stopnia:

● Chemia

– studia licencjackie stacjonarne (specjalności do wyboru: Chemia Medyczna, Chemia Stosowana, Chemia Żywności, Kontrola Jakości w Chemii)

– studia licencjackie niestacjonarne (specjalność: Chemia Stosowana)

Studia II stopnia:

● Technologia Chemiczna

– studia magisterskie stacjonarne

Dla studentów posiadających tytuł zawodowy licencjata studia rozpoczynają się w październiku i trwają 4 semestry. Absolwenci otrzymują tytuł zawodowy magistra inżyniera, co oznacza, że kończąc ten kierunek uzyskują dodatkowe dwa tytuły.

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

Więcej informacji na temat oferty dydaktycznej Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej oraz szczegóły procesu rekrutacji znajdziesz na stronie: