Serdecznie zapraszamy do udziału w Małopolskiej Nocy Naukowców z Katedrą Chemii Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie.

Podczas tegorocznej Małopolskiej Nocy Naukowców nie zabraknie eksperymentów, przygotowanych przez  Wykładowców i Studentów Katedry Chemii Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Dla najmłodszych zaplanowano wykład połączony z pokazem kolorowych doświadczeń chemicznych. Wykład przeznaczony jest dla uczestników w wieku 6-12 lat. Dla wszystkich powyżej 12 lat odbędą się interdyscyplinarne wykłady, po których studenci Naukowego Koła Chemików „OZON” zaprezentują zbiór efektownych doświadczeń chemicznych.

• Pokazy i eksperymentyPodróż do chemicznego świata bajek”

Zapraszamy na niezwykły interaktywny pokaz chemicznych zjawisk, w których bohaterami będą postacie bajkowe. W tę niezwykłą podróż do chemicznego świata zabiorą Was naukowcy z Katedry Chemii.

dokładna lokalizacja ulica Mickiewicza 8 ; budynek C ; sala 017
godzina 17:00 Bezpłatne bilety do odebrania od 22 września w Budynku Głównym ANS w Tarnowie, pok. 025 na parterze

• Wykład pt. Co skrywa w sobie pączek oblany różowym lukrem?”

Dietetycy zwracają uwagę na dużą ilość kalorii w pączku ale wpływ na nasz organizm mogą mieć także różne substancje chemiczne dodane na etapie produkcji.  Bywa, że dzięki nim finalny produkt smakowicie wygląda ale często są one powodem różnych problemów zdrowotnych.

dokładna lokalizacja   ulica Mickiewicza 8 ; budynek C ; sala 017
godzina  18:15  Bezpłatne bilety do odebrania od 22 września w Budynku Głównym ANS w Tarnowie, pok. 025 na parterze

• Wykład pt. „Jak powstają leki?’

Przypadek, a może racjonalne i przemyślane projektowanie atom po atomie? Gdzie szukać natchnienia, pomysłu na nowe leki – w kolbie chemika, czy w roślinach? Na te pytania znajdziemy odpowiedź w trakcie wykładu.

dokładna lokalizacja   ulica Mickiewicza 8 ; budynek C ; sala 017
godzina  19:15  Bezpłatne bilety do odebrania od 22 września w Budynku Głównym ANS w Tarnowie, pok. 025 na parterze

Życzymy wspaniałych wrażeń!

Katedra Chemii Akademii Nauk Stosowanych w Tanowie od wielu lat wspiera w rozwoju nie tylko studentów, ale również uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych podejmując szereg inicjatyw, które mają za zadanie rozbudzić ciekawość i pokazać, że nauka nie musi być nudna.

Z myślą o uczniach prowadzone są m.in. Tarnowskie Piątki ChemiczneTarnowski Konkurs Chemiczny, zajęcia dla klas patronackich, prezentacje podczas Dni Otwartych czy zajęcia w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Od roku akademickiego 2022/2023 oferta edukacyjna Katedry Chemii skierowana do uczniów zostanie poszerzona o bezpłatne „Warsztaty przyszłego naukowca”. Specjalnie dla uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego prowadzona jest strona Matura Próbna z Chemii, na której zamieszczane są zadania typu maturalnego przygotowane przez nauczycieli akademickich Katedry Chemii.