W listopadzie miały miejsce kolejne dwa spotkania w ramach Projektu, realizowanego wspólnie przez Katedrę Chemii i Katedrę Pedagogiki Akademii Tarnowskiej, pt. „Per scientiam ad astra – pokazy naukowe w Akademii Tarnowskiej” współfinansowanego ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu pod nazwą „Społeczna odpowiedzialność nauki II”.

W bieżącym miesiącu uczniowie szkół ponadpodstawowych i podstawowych brali udział w dwóch wykładach oraz warsztacie chemicznym prowadzonych przez wykładowców Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej. Motywami przewodnimi wykładu i warsztatu z dnia 10 listopada 2023 r. były szerokorozumiane zagadnienia elektrochemii, natomiast na wykładzie w dniu 17 listopada 2023 r. tematyka dotyczyła wielkocząsteczkowych związków organicznych występujących w żywności, między innymi białek, węglowodanów i tłuszczy.

Poza wykładowcami Katedry Chemii w Projekt zaangażowani są również studenci należący do kół naukowych: Naukowe Koło Chemików „OZON” (Katedra Chemii) oraz Studenckie Koło Naukowe Pedagogów Paideia (Katedra Pedagogiki).

Więcej na temat projektu można przeczytać na stronie: https://psaa.atar.edu.pl

Obszerna relacja z wszystkich dotychczasowych wydarzeń znajduje się pod adresem.

Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej od wielu lat podejmuje szereg inicjatyw, które mają za zadanie rozbudzić ciekawość i pokazać, że nauka nie musi być przykrym obowiązkiem, a przeciwnie może być przyjemnością. 😊

Dla uczniów ze wszystkich szkół, zainteresowanych chemią oraz naukami jej pokrewnymi (biochemią, biotechnologią, cheminformatyką, farmacją, toksykologią) w roku szkolnym mamy w ofercie zarówno propozycję konkursów, warsztatów jak również wykładów popularnonaukowych. Po szczegóły zapraszamy na stronę.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu pod nazwą „Społeczna odpowiedzialność nauki II”.