W dniu 17 listopada 2023 roku uczniowie klasy trzeciej i czwartej IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Tarnowie rozpoczęli zajęcia praktyczne z przedmiotu Chemia w laboratorium chemicznym Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej, w ramach klas patronackich. Uczestnicy samodzielnie wykonywali pierwszą serię doświadczeń z chemii organicznej, dotyczącą reakcji charakterystycznych związków z grupą hydroksylową. Opiekę nad uczniami sprawowali wykładowcy Katedry Chemii: dr Agata Lada oraz dr inż. Piotr Niemiec.

Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej od wielu lat podejmuje szereg inicjatyw, które mają za zadanie rozbudzić ciekawość i pokazać, że nauka nie musi być przykrym obowiązkiem, a przeciwnie może być przyjemnością. 😊

Dla uczniów ze wszystkich szkół, zainteresowanych chemią oraz naukami jej pokrewnymi (biochemią, biotechnologią, cheminformatyką, farmacją, toksykologią) w roku szkolnym mamy w ofercie zarówno propozycję konkursów, warsztatów jak również wykładów popularnonaukowych. Po szczegóły zapraszamy na stronę.